„Az előadóművésztől nincs okunk elnézést kérni, ezt nem is tettük meg”
– közölte a rendőrség „Delhusa Gjon” újabb hazudozása kapcsán, a sutyerák egyslágeres celeb-őskövület ugyanis a tilosban parkolós, közokirat-hamisítás gyanúját felvető botránya után azt kezdte terjeszteni, hogy „minden jogszerű volt” és a rendőrség még elnézést is kért tőle!
A police.hu-n megjelent hivatalos közlemény viszont máshogy „emlékszik”.
„Szabálytalan parkolás miatt szabtak ki helyszíni bírságot egy ismert előadóművészre az Újbuda Közterület-felügyelet munkatársai 2024. október 7-én, Budapest XI. kerületében. A közterület-felügyelők intézkedése során az autós egy rendőrigazolványra hasonlító igazolványt mutatott fel. Az erről készült, majd az interneten decemberben közzétett videófelvétel alapján a Budapesti Rendőr-főkapitányság XI. Kerületi Rendőrkapitányság közokirat-hamisítás bűntett gyanúja miatt indított nyomozást” – kezdi az ORFK közleménye.
Úgy folytatják, az eljárás során a rendőrök tanúként hallgatták ki az intézkedő közterület-felügyelőket, a szabálytalan parkolás bejelentőit, az énekestől pedig lefoglalták a felvételen látható igazolványt.
A „rendőrség-police” jelvénnyel ellátott bőrtok kereskedelmi forgalomban kapható, bárki által megvásárolható és birtokolható termék volt
– vagyis a 71 éves muzsikus egy játékigazolványt lobogtatott a köztereseknek, a tokban tartott igazolványról pedig megállapították, hogy azt egy nem hatósági szervezet állította ki, így nem minősül közokiratnak.
Ugyanez jelenthető ki az IPA-igazolványról, ami egy olyan szervezet (International Police Association) igazolványa, amelynek civil személyek is tagjai lehetnek. Az IPA-igazolvány szintén nem jogosít fel semmiféle intézkedésre – hívja fel a figyelmet a rendőrség.
MIndezek alapján a Delhusa Gjon ellen folyó eljárást a BRFK – mivel a szánalmas bohóckodása nem bűncselekmény – 2025. február 4-én megszüntette, erről pedig határozatban tájékoztatták az „énekest” is.
Csakhogy Delhusa ezt követően több médiatartalom-szolgáltatónak is azt nyilatkozta, hogy a „hatóság” elnézést kért tőle.
„Az a büntetőjogi megállapítás, hogy egy cselekmény nem bűncselekmény, semmiképpen sem értelmezhető bocsánatkérésként. Az előadóművésztől nincs okunk elnézést kérni, ezt nem is tettük meg”
– segítette ki a rendőrség az önnön nagyságát ismét kicsit túlértékelő muzsikus szövegértését.
Szörnyű társadalmi üzenete van
A nyomozás megszüntetésére egyébként a kamu rendőrigazolványról először hírt adó Kreitler-Sas Máté újbudai alpolgármester annyit reagált: „Én nem tudom, mi történik mostanában a rendőrséggel, mert napi szinten csinálnak komplett hülyét magukból”.
„Ennek a döntésnek szörnyű társadalmi üzenete van, hisz ezek szerint bárki büntetlenül kiadhatja magát rendőrnek, és következmények nélkül mutogathat rendőrségi igazolványnak látszó tárgyakat”
– írta a politikus.