Egészségügy

Mi történt? Pintér Sándor kirúgta az Országos Onkológiai Intézet főigazgatóját

Belföld

Szentkirályi Alexandra gyakorlatilag bevallott egy újabb hazaárulást

Belföld

Magyar Péter: ez áll valójában a rákosrendezői ingatlanpanama meghiúsulása mögött

Orbán emelte az egekbe az üzemanyagok adóját: Magyar Péter kínos tényekkel szembesítette a kormányfőt

Idén már nyolcszor drágultak az üzemanyagok, és még csak január 21 van.

Orbán autóban, vezet, úton
Fotó: Facebook/Orbán Viktor

A Tisza Párt elnöke közleményben szólította fel kedden Orbán Viktort, hogy azonnal csökkentse az üzemanyagokat terhelő adókat. Magyar Péter a pártja közleményében azt írta, most, hogy idén már nyolcszor emelték az üzemanyagok árát, és sok benzinkúton már 700 forint felett van a benzin és a dízel ára, érdemes tisztázni pár dolgot:

amikor a Fidesz-KDNP 2010-ben átvette a kormányzást, az olaj világpiaci ára hasonló volt a mostanihoz; 2010 májusában a benzin ára 335 forint volt, ma átlagosan 650 forint.

„Ki tehet arról, hogy az üzemanyag ára majdnem a duplájára nőtt az ön kormányzása alatt? Ön vagy Soros György” – tette fel a kérdést, emlékeztetve, hogy

Orbán Viktor emelte 2010 óta az üzemanyagok áfatartalmát és ő emelte rendszeresen (legutoljára január 1-jén) az üzemanyag jövedéki adóját és más adókat is.

„Miközben a magyar családok és vállalkozások számára óriási nehézséget okoz az elszálló üzemanyagár, az ön kormánya hetente sok milliárd forint extraprofitot zsebel be” – fogalmazott a pártelnök.

Magyar Péter azt kérte Orbán Viktortól, hogy „viselkedjen végre felelős miniszterelnökként”, és azonnal csökkentse az üzemanyagokat terhelő adókat.

„Minden nap, amit késlekedéssel tölt, veszteség a magyar gazdaság és a magyar családok számára és tovább növeli az egyébként is elszálló inflációt és tovább mélyíti a megélhetési válságot. Ha nincs elég bátorsága, álljon félre és legyen előrehozott választás!” – írta az ellenzéki politikus.

Orbán: Ideje bevenni Brüsszelt! Mire a kommentelők:

Itt az Orbán-klán meggazdagodásáról szóló dokumentumfilm

Jó hírt kaptak a nyugdíjasok, indul a pénzeső – Orbán szerint