Miközben minden mutató szerint folyamatosan néptelenednek el a magyar falvak, mert a fiatalok a közeli városokban vagy Budapesten (illetve külföldön) próbálnak boldogulni, a Miniszterelnöki Irodát vezető államtitkár azzal hülyít, hogy a magyar falu él, sőt virágzik (vö. „megszűnt az iskolabusz több baranyai településen”).
Nagy János szombaton a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Kisgyőrben, a település kerékpárútjának és felújított szociális intézményének átadóünnepségén arról karattyolt, hogy ahhoz, hogy a falu virágozzon, nem kell más, mint egy erős, összetartó közösség, egy „olyan rutinos róka, aki negyed évszázada országgyűlési képviselő”, valamint egy energikus polgármester, aki mögött egy vidékpárti nemzeti kormány áll.
Az államtitkár hozzátette még, hogy „nagy előny, ha a kormány vezetője is egy akkora faluból származik, mint Kisgyőr” – utalt ezzel Orbán Viktorra és Felcsútra (ahol a kerékpárútnál és a „szociális intézménynél” azért nagyobbat sikerült álmodni: konkrétan egy stadionkomplexumot télen is fűtött gyeppel a miniszterelnök hétvégi háza mellé).
Így lesznek „a lesajnált borsodi zsáktelepülésekből festői ékszerdobozok a Bükk-hegység lábánál”
– méltatta önmagukat Nagy, arról már nem értekezve, hogy egy bicikliút vajon elegendő perspektíva-e a fiataloknak a helyben maradáshoz, vagy ha hiányolják a munka- és szórakozási lehetőségeket, az orvost, a nem túl versenyképes oktatást, az éppen ismét tömegével bezáró postákat, akkor majd lesznek szívesek beérni a „festői ékszerdoboz” nyújtotta látvánnyal.
A Kisgyőrt Miskolctapolcával összekötő erdészeti-mezőgazdasági és kerékpárút egyébként 6,6 kilométer hosszú, amit a Harsányi tóig vezető, 8,6 kilométeres, a biciklisek részére kitáblázott és felfestett közútszakasz egészít ki. A község szociális intézményében az épület tetőszerkezetét és nyílászáróit cserélték ki.