Valamiért visszafordult a British Airways szerdai budapesti járata

Röviddel a felszállás után visszafordult és leszállt a British Airways légitársaság London és Budapest között közlekedő szerda délelőtti járata.

A cég BA 866-os számú járata – egy Airbus A319 típusú repülőgép – helyi idő szerint 8 órakor, mintegy 35 perces késéssel szállt fel a londoni Heathrow repülőtérről, de a délkelet-angliai Kent megye partjainál, Dover térségében hozzávetőleg negyedórányi repülés és néhány kör megtétele után visszaindult Heathrow felé.

A FlightRadar24 online járatkövető szolgálat adatai szerint a repülőgép 26 ezer láb (valamivel több mint 8 ezer méter) magasságban fordult vissza, és a felszállás után mintegy 50 perccel rendben landolt a London nyugati határában lévő Heathrow repülőtér északi, 09L jelű pályáján.

A British Airways egyelőre nem ismertette a járat visszafordulásának okát.

Begurult Orbán embere: rendkívüli vizsgálatot rendelt el

625 millió forint dugódíjjal tartozik a magyar nagykövetség Londonnak

Földbe csapódott egy kisrepülőgép Ráckeresztúrnál, két halott

Nincs elég kerozin a budapesti reptéren, több induló gép sem tudott felszállni

Meglepő számokat közölt a MÁV, rengeteg pénzt fizettek vissza az utasoknak augusztusban is

Megelégelték a várakozást, autósok hajtották fel a sorompót, miközben a vonatok tovább közlekedtek