Baleset

Kútba zuhant, meghalt egy férfi Budapesten

Gazdaság

Agyrém: 59 milliárd forintból építenek laktanyát Szolnokon

Gazdaság

Rossz hírt kaptak az autósok, megint drágul a benzin

Hatalmas lángokkal ég egy raktár Sajóbábony külterületén

Órák óta oltják a lángokat, a füst a településtől 13 kilométerre lévő Miskolcról is látszik.

SZILVA István
Raktártűz miatt elrendelt rendőrségi útzár Sajóbábony határában 2024. augusztus 18-án. Fotó: MTI/Vajda János

Kigyulladt egy raktár Sajóbábony külterületén vasárnap délután, a tűzoltók órák óta oltják a lángokat – közölte honlapján az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF). A helyi polgármester szerint a tűz emberéletet nem veszélyeztet.

Miskolci, kazincbarcikai, diósgyőri és szendrői hivatásos tűzoltók vesznek részt az oltásban, amelyet a katasztrófavédelmi műveleti szolgálat irányít – írta az OKF.

Az MTI megyei tudósítója elmondta, hogy a füst a településtől 13 kilométerre lévő Miskolcról is látszik.

Szilva István sajóbábonyi polgármester a Facebook-oldalán azt írta, a tűz a Sajóbábonyi Ipari Parkban keletkezett, egy cég kezelésében lévő, zárt épületben található raktárban.

❗️ LAKOSSÁGI TÁJÉKOZTATÓ ❗️Tisztelt Lakosság ⚠️Ma délután tűz keletkezett a Sajóbábonyi Ipari Parkban, egy cég…

Posted by Dr. Szilva István on Sunday, August 18, 2024

Közölte, a raktárban található veszélyes anyagok oltását a sajóbábonyi létesítményi tűzoltóság és a megyei katasztrófavédelem közösen végzi. A tűz emberéletet nem veszélyeztet.

A katasztrófavédelem speciális műszaki egysége a településen folyamatosan méri a veszélyes anyagok koncentrációját – jelezte a polgármester.

Valószínűleg öngyulladás történt

Az ÉMK Észak-Magyarországi Környezetvédelmi Kft. közleményt adott ki a tűzesetről, amelyben kiemelték, hogy az egyik hulladéktároló raktárukban „az üzemeltetési szabályzatnak megfelelően tárolt szilárd és iszapszerű ipari hulladékok feltételezett öngyulladása történt”.

„A Kft. a Biztonsági Jelentésben foglaltak szerint járt el, minden illetékes hatóságot azonnal értesített” – áll a polgármester Facebook-oldalán is olvasható közleményben.

Mint írták, „az esemény kiváltó okának felderítése további vizsgálatokat igényel mind a Kft., mind a hatóságok részéről”.

Ez is érdekelhet:
Elszabadult lovakkal ütközött egy autó, egy ember meghalt

Holtan találtak egy nőt Óbudán, egy patakban csütörtök délelőtt

Meghalt egy dolgozó egy sajóbábonyi üzemben

Holttestet találtak egy diósdi házban

Lakástűzben meghalt egy ember Hajdúsámsonban

Vonat gázolt halálra egy férfit Mezőtárkánynál

Kigyulladt egy mozdony a Keletiben, egy embert füstmérgezéssel ápolnak