Érkezik a hidegfront, már látszik az animáción

A zivatarokat viharos, akár 70-80 km/órás széllökés kísérheti, valamint felhőszakadás, és egy-két centis jég.

Jégeső Budapesten
Fotó: MTI/Balogh Zoltán

A csütörtöki kánikula után ma záporokkal, zivatarokkal érkezik meg a hidegfront. Mint korábban jeleztük, pénteken már többfelé várható csapadék, helyenként akár hevesebb viharok is előfordulhatnak felhőszakadással, jégesővel és viharos széllökésekkel.

Az Időkép előrejelzése most azt írja, főként a Dunántúlon, majd az északi tájakon, jó eséllyel többek közt a Balatonon, illetve Budapesten és környékén várhatjuk a hétvégét megelőző front erősebb zivatarait.

Az időjárásportál animációt is mutatott a front mozgásáról:

Azt írták, az északnyugatira forduló szél többfelé feltámad, a zivatarokat pedig viharos, akár 70-80 km/órás széllökés kísérheti, valamint felhőszakadás, egy-két centis jég. Egy-egy lokális, hevesebb vihar villámárvizet, vízátfolyásokat okozhat az utakon, erre nagyobb esély a Dunántúlon mutatkozik.

A várható zivatarok miatt a HungaroMet Zrt. az ország minden megyéjére elsőfokú (citromsárga) figyelmeztetést adott ki péntekre.

Szombaton már csak helyenként északkeleten és néhol nyugaton eshet napközben, másutt szépen kitisztul az ég. Ma még több helyen elérjük a 35 fokot, hétvégére mindenhol megszűnik a hőség – olvasható az előrejelzésben.

Két hidegfront is jön – viharos széllel, jégesővel érkezik az özönvíz délután
Visszatér a kánikula, már látszik a menetrend
Jövő héten visszább vesz az időjárás, hajnalonta 10 fok is lehet
Felhőszakadásokkal, viharos széllel ér véget a hőhullám utolsó napja
Lecsapott a vihar Debrecenre, alig győzik a tűzoltók a kárelhárítást
„A helyzet egyre súlyosabb” – több településen vízkorlátozást rendeltek el