„Békemissziója keretében” Moszkvába érkezett Orbán Viktor

Legutóbb is milyen jól sikerült.

ORBÁN Viktor; PUTYIN, Vlagyimir
Orbán Viktor miniszterelnök (k) békemissziója keretében Moszkvába érkezik 2024. július 5-én. Fotó: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Benko Vivien Cher

Orbán Viktor péntek délelőtt gazdájához, Vlagyimir Putyinhoz repült, vagy ahogy Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke fogalmazott:

„Békemissziója keretében Orbán Viktor miniszterelnök Moszkvába érkezett.”

A kormányfő Vlagyimir Putyinnal, Oroszország elnökével találkozik – olvasható a szűkszavú közleményben.

Brüsszelben ücsörögve nem lehet békét teremteni. A magyar EU-elnökség alatt megtesszük az első lépéseket a béke irányába. Erről szól a békemissziónk!

Posted by Orbán Viktor on Thursday, July 4, 2024

Sajtóhírek szerint Orbánt elkísérte Szijjártó Péter, oroszpárti magyar külügyminiszter is.

A látogatásra három nappal azután „került sor”, hogy Orbán Viktor kedden a háború kirobbantása óta először Kijevbe merészkedet, ahol tárgyalásokat folytatott Volodimir Zelenszkijjel, Ukrajna elnökével: megmondta neki, hogy legyen béke.

A legutóbbi békemissziójából háború lett

Érdekesség, hogy legutóbb, amikor 2022 februárjában az ukrajnai konfliktus kiéleződése közben Orbán Viktor szintén „békemisszióra” zarándokolt Moszkvába, néhány napra rá kitört a háború.

„A cél az, hogy ne legyen háború, vagyis fennmaradjon a béke. Én is ilyen békemisszióban jártam Moszkvában. Sikerrel is jártam, látják!”

– ünnepeltette magát akkor egy hétfői napon Orbán, majd csütörtök hajnalban Oroszország lerohanta Ukrajnát.

Orbán is megszólalt, miután a propaganda szerint fegyverrel szónokolt Ruszin-Szendi Romulusz

Összevissza hazudozott Orbán Svédországról, kiakadt a svéd miniszterelnök

Orbán Hatvanpusztáról: Apám kérésére a feleségem is besegít

Magyar Péter: Palotaforradalom a Fideszben?

Szalay-Bobrovniczky egyetlen mondattal reagált arra, hogy lövést kapott egy testőre Törökországban

Balatonfüreden tart kétnapos zárt frakcióülést a Fidesz-KDNP