Orbán Viktor az Egyesült Államokba látogat, Donald Trumpot is megnézi

Orbán Viktor; Donald Trump
Donald Trump amerikai elnök (b) fogadja Orbán Viktor miniszterelnököt a washingtoni Fehér Házban 2019. május 13-án. Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

Orbán Viktor kétnapos kirándulásra indul az Egyesült Államokba a jövő hét végén, derül ki Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtóelhárítójának közléséből.

Orbán március 7-én Washingtonban Kevin Roberts-szel, „a leghíresebb amerikai konzervatív kutatóintézet”, a Heritage Alapítvány elnökével folytat panelbeszélgetést „az Egyesült Államok és Magyarország kapcsolatainak jövője” címmel, a magyar stratégiai gondolkodásról a kialakuló globális biztonsági, gazdasági és társadalmi konfliktusok korszakában – magyarázta Havasi.

Március 8-án pedig a magyar kormányfő Donald Trump korábbi amerikai elnökkel tárgyal Floridában.

Orbán Viktor kedvenc újságja: „Gyere le te faszszopó hazaáruló, szétbasszuk a fejedet!!!”
Török Gábor: Orbán Viktor és Magyar Péter között egyre jobban kirajzolódik egy fontos különbség
Mire készül? Az orosz nagykövetség mellett fotózták le Orbán Viktort
Megszólalt Orbán Viktor: a „nagy sikerű” DPK után újabb akciócsapatot ígér
Orbán Anita: Magyarország újra európai országként viselkedik
Most jelentette be Magyar Péter: megvan az egyezség Ukrajnával