Magyarországon nyit Hazaváró Irodákat a kormány, hogy visszacsábítsa a fiatalokat

Orbán Viktor
Fotó: Facebook/Orbán Viktor

Országszerte 27 úgynevezett Hazaváró Irodával és egy telefonos helpdeskkel is megtámogatott információs portállal próbálja a kormány hazacsábítani a külföldön élő fiatalokat – szúrta ki a hvg.hu a Magyar Közlönyben kedd este megjelent kormányrendeletben.

Eszerint a kormány 2023-ban több mint 1,1 milliárd forintot, 2024-ben pedig 103 millió forintot tervez elkölteni a projektre. A lengyel mintára tervezett Hazaváró Irodákat a nagyvárosok Kormányablakaiban hozzák létre, összesen 27 helyszínen. Hat megyében és Budapesten két helyen is lesz ilyen.

A rendelet szerint az irodák nemcsak információs pontként működnek majd, hanem a hazatelepülni vágyók „egyablakos” ügyintézéssel hivatalos közigazgatási ügyeket is intézhetnek. Hogy milyeneket, azt még senki nem tudja, de korábban kormányzati szereplőktől példaként elhangzott, hogy nyugdíjfolyósítással, diplomahonosítással, vállalkozás indításával, adó- és lakcímkártya ügyintézéssel összefüggő ügyekről is szó lehet.

Hogy miért Magyarországon, és miért nem azokon a külföldi helyszíneken nyílnak Hazaváró Irodák, ahol jelentős számban élnek magyar állampolgárok, arra nem tér ki a rendelet.

Életjelet adott magáról a hazaáruló fideszes
Rákay Kálmán már remeg: jön az „út a börtönbe program”, lesznek, akiket közülünk is el fognak vinni
Még egy listás mandátumot szerzett a Tisza – ennyi képviselőjük lesz végül
Fordulat a választási eredményben, Magyar Péter bejelentést tett
Pánikban a NER: Orbán oligarchái mentik a vagyonukat Magyarországról
Mit kavar még? Sulyok Tamás azonnali hatállyal felmentett egy dandártábornokot