Propagandista képzés indul az NKE-n, egyenesen az MTVA-tól lehet ellesni a fortélyokat

mtva, közmédia

„Újságírói, szerkesztői ismereteket” sajátíthatnak el a Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) és az Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) együttműködésében zajló, szeptemberben folytatódó szakirányú továbbképzésen a hallgatók – közölte az NKA csütörtökön.

Hogy a legszervilisebb, agyhalott kormánypropagandát és lejáratást gyártó szervezettől pontosan ki és miért akarna „újságírói, szerkesztői ismereteket” tanulni

az rejtély, mindenesetre a képzésre diplomások, illetve utolsó éves egyetemi, főiskolai hallgatók jelentkezhetnek, és – dobpergés –, a képzést sikeresen elvégzőknek álláslehetőséget ajánl a közmédia!

A levelező rendszerű képzés tematikájában a közszolgálati és kereskedelmi média szerepének elméleti és gyakorlati kérdései, a média működésével kapcsolatos alapvető jogi ismeretek, a társadalmi kommunikáció, valamint a szociálpszichológia tárgyak is szerepelnek – sorolja teljes révületben a közlemény, úgy csinálva, mintha a magyar közmédia-állapotokban nem egyetlen dolog lenne mérvadó: a hatalomhoz való lojalitás.

A korábbi években a felvett hallgatók jelentős százaléka már a képzés során bekapcsolódott egy-egy szerkesztőség munkájába; a legkülönbözőbb területeken kezdhették meg pályafutásukat a nyomtatott sajtótól az online médián át a televízióig – írták még, új értelmet adva a „pályafutás” szónak is.

Besült a kormánypropaganda: véletlenül Mészárosék luxusvilláját leplezték le

Négymillió szórólappal teríti be az országot a Fidesz, hogy higgyük már el végre: a Tisza adóemelést akar

Lázár János bemondta: visszafordíthatatlanul a megújulás útjára lépett a MÁV-Volán csoport

„Sosem volt luxus” – Orbán Viktor szerint hazugság a kastélyok, a jachtok, ezeket csak az ellenfél találta ki

Direkt36: Gyurcsánynak évek óta viszonya volt a DK egyik munkatársával

Jeszenszky Zsolt: „Ha valaki közülük meghalna, valószínűleg csomóan nem lennének szomorúak a jobboldalon”