Orbán Győző megint gyarapodott egy kicsit: most 25 hektár földet szerzett a kormányfő apja

Kovács Ferenc; Orbán Viktor; Orbán Győző
Orbán Viktor miniszterelnök (k) és édesapja, Orbán Győző (b), valamint Kovács Ferenc, a Videoton korábbi edzője (j) a VIP-páholyban a labdarúgó Ligakupa döntőjeként vívott Ferencváros - Videoton FC találkozón a székesfehérvári Sóstói Stadionban 2013. április 24-én. Fotó: MTI/Beliczay László

Több mint 25 hektár földdel gazdagodott Orbán Viktor miniszterelnök apja, Orbán Győzőírja a Szabad Európa a kormányzati hirdetmények oldalon elérhető dokumentumok nyomán.

A területek a Felcsúthoz közeli Alcsútdobozon találhatók, az egyik a legendás hatvanpusztai birtok mellett fekszik. A hivatkozott iratok szerint az idősebb Orbán az alábbi területeket vette meg:

  • 31 367 000 Ft értékben egy 3 helyrajzi számon fekvő, 88.399 m²-es szántót;
  • 26 263 000 Ft értékben egy két helyrajzi számon fekvő szántót, melynek területe 12 hektár 5844 m²;
  • 10 470 000 Ft értékben egy további, 5 hektár 174 m² méretű szántót.

A szerződéskötést ellenjegyző ügyvéd egyébként az a Vörös József volt, aki Mészáros Lőrinc nagyvállalkozónak a bizalmasaként is ismert – jegyzi meg a lap.

Orbán is megszólalt, miután a propaganda szerint fegyverrel szónokolt Ruszin-Szendi Romulusz

Összevissza hazudozott Orbán Svédországról, kiakadt a svéd miniszterelnök

Három nap alatt elutasította a rendőrség Hadházy feljelentését a hatvanpusztai műemlékrombolás ügyében

Orbán Hatvanpusztáról: Apám kérésére a feleségem is besegít

Magyar Péter: Meglőtték a honvédelmi miniszter egyik testőrét Törökországban

Rajtakapták, amint Lázár János fia száll ki a miniszter luxus szolgálati autójából