Szórólapon hirdeti a rendőrség, hogyan kell „békésen tüntetni”

Megüzente Facebook-oldalán a rendőrség, hogy mit vár el a jövőben a „veszedelmes diáktüntetőktől”, akik nemrégiben tárgyakkal dobálták meg a gázspray-ző, fiatalokat gumibotozó egyenruhásokat.

A felhívásban többek között arra figyelmeztetnek, hogy a tüntetők

  • ne tartsanak magunknál fegyvereket, vagy veszélyes eszközöket;
  • ne legyenek megfélemlítő vagy félkatonai ruhában;
  • ne takarják el az arcukat, mert az bűncselekmény.

A rendőrség arra is kéri a demonstrálókat, hogy tegyenek eleget a rendőri felszólításnak. Ellenkező esetben a rendbontókkal szemben kényszerintézkedést alkalmazhatnak, sőt a tüntetést fel is oszlathatják. Megnyugtatásul közlik, hogy az intézkedéssel szemben panaszt tehet, aki úgy érzi.

Tüntessen békésen! A szabályok betartása megvédi Önt!

Posted by Magyar Rendőrség on Thursday, June 1, 2023

Orbán Viktor kedvenc újságja: „Gyere le te faszszopó hazaáruló, szétbasszuk a fejedet!!!”
Pedofideszesek tüntettek Budapesten, egyikük a nemi szervét fogdosta
Menesztették a BRFK vezetőjét, akire minden aljasságban számíthatott Orbán
Bocsánatkérést követel a rendőr, akit munkanélkülivé tett Rétvári Bence szemétkedése
Most közölték: akkora a forróság, hogy korlátozást vezettek be a vasúti és HÉV vonalakon
Kiszivárgott dokumentum: Orbán Viktort is az aranykonvoj-ügy felelősei közé teszi az Ügyészség