Harmincmillió forint értékű Elf Bart foglalt le az adóhivatal

Kínából rendelt, csaknem harmincmillió forint piaci értékű Elf Bar-szállítmányt foglaltak le a Nemzeti Adó- és Vámhivatal munkatársai.

A NAV pénteki közleménye szerint a nyolcezer „manórudat” kínai állampolgárok vették át Pest megye területén, azonban forgalomba hozniuk már nem sikerült, mivel a NAV Repülőtéri Igazgatósága kiszűrte a gyanús küldeményt.

A tájékoztatás szerint a budapesti pénzügyi nyomozók felderítő munkája révén „gyorsan fény derült arra is, kit takar a címzettként feltüntetett becenév, és rövid úton lenyomozták a csomag megrendelőjét”.

A nyomozók a küldemény címzettjét és üzlettársát a kézbesítéskor fogták el, a helyszínen korábban beszerzett Elf Barokat is találtak. A felhalmozott, 29 millió forint piaci értékű terméket lefoglalták.

„Az akció részletei a további nyomozások sikere miatt nem oszthatók meg, annyi azonban elárulható: a NAV pénzügyi nyomozói egy teljesen új módszert dolgoztak ki az Elf Bar-dílerek lebuktatására” – áll a közleményben, amely szerint a pénzügyőrök két embert gyanúsítottként hallgattak ki költségvetési csalás megalapozott gyanújával; összesen 6,7 millió forintos vagyoni hátrányt okoztak a költségvetésnek.

Munkahelye vécéjében szült, megölte csecsemőjét egy nő Jászberényben

„Saját levükben főnek meg” a betegek a szentesi kórházban

Kitüntették a férfit, aki a Jeszenszky házaspár segítségére sietett

Lázár János „veszélyes adathalászatról” őrjöng, amiért lelkes fejlesztők megcsinálták a Holavonat.hu-t a tönkretett Vonatinfó helyett

Kiskorú, értelmi fogyatékos gyerekkel létesített szexuális kapcsolatot egy férfi Veszprém megyében

Orbánnak az iráni-izraeli háborúról is Oroszország pátyolgatása jutott eszébe