Rendkívüli kormányülést hívott össze Orbán Viktor szombatra

A brüsszeli bürokraták, a szankciók és „a gender” hétvégén is Magyarország ellen fenekednek.

BORDÁS Gábor; ORBÁN Viktor; PINTÉR Sándor
Orbán Viktor miniszterelnök (k) a Védelmi Tanács alakuló ülésén a Karmelita kolostorban 2022. július 26-án. Balról Pintér Sándor belügyminiszter, jobbról Bordás Gábor, a Miniszterelnöki Kormányiroda közigazgatási államtitkára. Fotó: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Benko Vivien Cher

Orbán Viktor miniszterelnök szombatra kormányülést hívott össze – közölte Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Sajtóiroda vezetője.

A miniszterek gazdasági és energiabiztonsági ügyekről tárgyalnak. Néhány napja életbe lépett a brüsszeli olajszankció, amely – a magyar kormányzati propaganda szerint – egész Európában, így Magyarországon is érezteti hatását, állítólag egész Európában „szankciós energia- és benzinárak” vannak.

Magyarország minden vállalást teljesített, amiben megállapodott az Európai Bizottsággal. A brüsszeli bürokraták újabb…

Posted by Orbán Viktor on Saturday, December 10, 2022

A brüsszeli döntéshozók ahelyett, hogy változtatnának a súlyos károkat okozó politikájukon, újabb szankciókat akarnak bevezetni, tovább növelve az európai gazdaságra nehezedő terheket – fogalmaz a közleményben a sajtófőnök.

Hozzátette: a kormányülésen foglalkoznak a Magyarországot megillető uniós források kérdésével is. A magyar kormány és a parlament minden vállalást teljesített, amiben megállapodott az Európai Bizottsággal. A brüsszeli bürokraták újabb feltételeket támasztanak, mert Magyarországra akarják erőltetni az akaratukat a bevándorlás, a szankciók és a gender kérdésében is. Magyarország teljesíti a vállalásait, de ezekben az ügyekben a kormány nem Brüsszel, hanem a magyar emberek érdekeit képviseli – közölte Havasi Bertalan.

Semmi nem lett Orbán „húsvéti nagytakarításából”

Magyar Péter: Hová tűnt a 12 milliárd euró uniós pénz, ami Orbán szerint a kormány számláján áll?

Meghalt egy ember Kismaroson

Magyar Péter húsvéti üzenetet küldött Orbánnak

Mekkora lehet a zavar a Fideszben, ha Kósa Lajos minősíti hülyeségnek a saját javaslatukat?

Súlyos baleset az M7-esen, kilenc sérült, köztük gyerekek