Kifosztás és bántalmazás miatt nyomoznak egy budapesti mentős ellen

mento_szent_laszlo_korhaz
Mentőautó 2020. március 25-én a Dél-pesti Centrumkórház - Országos Hematológiai és Infektológiai Intézet Szent László Kórházánál, ahol koronavírussal fertőzött betegeket ápolnak. Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

„Bűncselekmény gyanúja miatt indult eljárás egy mentődolgozó ellen, a férfi munkaviszonya a mentőknél azonnali hatállyal megszűnt” – tudatta kedden az Országos Mentőszolgálat.

Facebook-oldalukon azt írták, „ha a gyanú beigazolódik, a férfi a tettével a cselekmény sértettje mellett 8500 becsületes mentődolgozónak is súlyos erkölcsi kárt okozott, többé nem lehet tagja a mentők közösségének”.

❗️NINCS HELYE A MENTŐK KÖZT❗️Bűncselekmény gyanúja miatt indult eljárás egy mentődolgozó ellen, a férfi munkaviszonya a…

Posted by Országos Mentőszolgálat on Tuesday, September 27, 2022

A rendőrség a hvg.hu-val annyit közölt még, hogy feljelentés alapján folyik nyomozás az ügyben, és egy férfit hallgattak ki gyanúsítottként kifosztás, valamint bántalmazás közfeladatot ellátó személy eljárásában megalapozott gyanúja miatt.

Megbukott Győrfi Pál OMSZ-szóvivő, tévés balerina – Kunetz: örüljön, hogy ennyivel megúszta!
Kirúgták az Országos Mentőszolgálat főigazgatóját
Elesett egy férfi a Móriczon, a mentősök ellátás helyett csak felrakták a villamosra
Mi történt? Lemondott a Magyarországi Mentődolgozók Szövetségének elnöke
Eljárást indított a rendőrség a zászlókat a Dunába dobó hülyegyerekek ellen
Letartóztatták Fonyód volt fideszes polgármesterét, súlyos részletek derültek ki