Videón Orbán arckifejezései, miközben az ellenzéktől kapta az ívet a Parlamentben

ORBÁN Viktor
Orbán Viktor miniszterelnök napirend előtt felszólal az Országgyűlés őszi ülésszakának nyitónapján, 2022. szeptember 26-án. Fotó: MTI/Máthé Zoltán

Orbán Viktor beszédével indult a parlament őszi ülésszaka, a jeles napon az áprilisi vereség óta különösebb életjelet nem mutató ellenzéki pártok is kiventilálhatták magukat.

A miniszterelnök többek között olyanokról beszélt, hogy

  • „Brüsszel” tehet a magas inflációról (ami Magyarországon már a háború előtt elszállt – a szerk.);
  • az energia területén Európa törpe, Oroszország pedig óriás;
  • a szankciókkal az unió lábon lőtte magát;
  • ezért fontos kitölteni a szankciókkal kapcsolatban indítandó nemzeti konzultációt;
  • valamint Magyarország most erősebb, mint a kommunizmus bukása óta valaha!

A performansz után következtek a demokrácia elbábozásában szerepet kapott ellenzéki képviselők, majd egymásra licitálva próbáltak kőkemény, potens tényezőnek tűnni, és leszedni a keresztvizet Orbánról.

Az RTL.hu videóösszeállítása szerint a miniszterelnök nem igazán tudta fékezni az arcmimikáját, Kövér Lászlónak pedig kissé szürreálisan saját párttársait kellett rendre utasítania:

Meglepő mondatot idézett Magyar Péter egy 2024-es kormányülés jegyzőkönyvéből
Mi történt? Rendkívüli parlamenti ülést kezdeményezett Ruff Bálint
Magyar Péter: Az Orbán-rendszer egyik ékkövét a történelem szemétdombjára küldjük
Orbán Viktor kedvenc újságja: „Gyere le te faszszopó hazaáruló, szétbasszuk a fejedet!!!”
Magyar Péter: a Visegrádi Négyek együttműködése újra él!
Mégsem terjeszti be a kormány a vagyonvisszaszerzési hivatalról szóló javaslatot a jövő héten