Nem tudni, kik kerestek 2,8 milliárd forintot a túlárazott, gagyi lélegeztetőgépeken

A cég már meg is szűnt, a DK szerint „nyilvánvaló, hogy csak a lopásra kellett a Fidesz-közeli vállalkozás”.

Orbán Viktor
Orbán Viktor személyesen állapítja meg, hogy megérkezett az áru. Fotó: Facebook/Orbán Viktor

A Demokratikus Koalíció magyarázatot vár a kormánytól arra, hogy kik kerestek közel hárommilliárd forintot a „lélegeztetőgép-bizniszen” – mondta Ráczné Földi Judit elnökségi tag pénteken online sajtótájékoztatón.

A politikus arról beszélt, hogy a koronavírus-járvány alatt a kormány egy gyanús közvetítőcégen keresztül „sokszorosan túlárazott” kínai lélegeztetőgépeket vásárolt.

A cégből kivettek 2,8 milliárd forint osztalékot, majd megszüntették, és mára már túl van a végelszámoláson is, ami maga a beismerés, „nyilvánvaló, hogy csak a lopásra kellett a Fidesz-közeli vállalkozás” – jelentette ki Ráczné Földi Judit.

Arról, hogy a járvány idején az egész Unióban az Orbán-kormány kötötte a legrosszabb lélegeztetőgép-üzleteket, a Direkt36 oknyomozóműhely írt hosszan, és azt is már korábban tudni lehetett, hogy természetesen a méregdrágán, feleslegesen megvásárolt eszközökön Fidesz-közeli alakok szedték meg magukat.

Megszólalt Karácsony, miután Orbánék csődbe akarják lökni Budapestet

10 millió forintot fizetett vissza a MÁV a késési biztosítás első három napján

Embernek sem tekinti már a Fidesz a melegeket, üzent Karácsony Gergely a miniszternek

Viharos szupercella közeleg, így rohan át az országon

Megfutamodott a Fidesz: őszig már nem hajlandók megvédeni a szuverenitást

Kiadták a riasztást: odakozmál holnaptól, aki nem figyel