Belföld

Szentkirályi Alexandra videón számolt be róla, hogy rettentő ostoba

Belföld

Orbán Viktort már orvoshoz küldenék eszelős vasárnapi bejegyzése után

Felmérés: a dolgozó fiatalok harmada tervezi, hogy másik országban próbálja ki magát

Hasonlóan magas arányra az elmúlt közel 10 évben csak néhány alkalommal volt példa.

Fotó: Facebook/Budapest Airport

Ha úgy adódna, a fiatalok 36 százaléka bármikor találna magának új munkát – derült ki egy felmérésből. A K&H ifjúsági indexéhez végzett kutatásban a 19-29 éves korosztály dolgozó tagjait kérdezték, akik azt is elmondták, ha váltaniuk kellene,

34 százalékuk külföldön próbálná ki magát, és ez az egyik legmagasabb érték a felmérés közel 10 éves történetében.

A felmérés megjegyzi, javult ugyan a hazai munkaerőpiaci helyzet, legalábbis a járvány legsúlyosabb, 2020 közepét jellemző időszakához képest, amikor a munkanélküliségi ráta 4,5-5 százalékos volt: ehhez képest 2021 végére 4 százalék alá került a ráta. A fiatalok táborában is kedvezőbb lett a helyzet, a múlt év utolsó negyedében a 20-24 évesek munkanélküliségi rátája 11,1, a 25-29 éveseké 4,1 százalékos volt, szemben a 2020 harmadik negyedévében mért 12,7, illetve 5,6 százalékos mutatóval.

A K&H ifjúsági indexéhez az idei első negyedévben készült reprezentatív felmérés eredményei szerint a 20-29 éves dolgozó fiatalok 36 százaléka gondolja úgy, hogy gyorsan, azaz könnyen találna magának új állást. Ez 2020 eleje óta a legjobb eredmény. Igaz, korábban volt ennél magasabb szint is: 2018 harmadik negyedévében az érintett fiatalok 43 százaléka látta könnyűnek az álláskeresést

Ezzel párhuzamosan csúcsközelbe ért a külföldi munka felé kacsintgatók aránya:

a felmérés szerint a dolgozók fiatalok 34 százaléka, vagyis harmada azt tervezi, hogy legalább egy időre másik országban teszi próbára magát. Hasonlóan magas arányra a felmérés közel 10 éves történetében csak néhány alkalommal – többek között 2013-ban, 2017 elején – volt példa. Ugyanakkor a megkérdezettek 27 százaléka lényegében teljesen kizártnak tartja, hogy külföldön próbáljon szerencsét.