Elhunyt 20 beteg, 1183 új fertőzöttet találtak Magyarországon a hétvégén

Újra hetvennél is többen vannak lélegeztetőgépen.

Koronavírus - Szent János Kórház
Védőfelszerelést viselő orvosok vizitelnek a koronavírussal fertőzött betegek fogadására kialakított intenzív osztályon a Szent János Kórházban 2020. december 9-én. Fotó: MTI/Balogh Zoltán

Húsz beteg meghalt és újabb 1183 magyar állampolgárnál mutatták ki a koronavírus-fertőzést – közölte hétvégi összesítőjében a koronavirus.gov.hu hétfőn.

A kormányzati portálon azt írták: 821 261-re nőtt a Magyarországon azonosított fertőzöttek száma. Az elhunytak száma 30 171-re, a gyógyultaké 783 167-re emelkedett. Az aktív fertőzöttek száma 7923. Kórházban 478 koronavírusos beteget ápolnak, közülük 71-en vannak lélegeztetőgépen. Hatósági házi karanténban 4125-en vannak, a mintavételek száma 6 893 915.

Továbbra is mindössze 5 879 178 ember oltotta be magát Magyarországon, közülük 5 630 587-en a második, 714 ezren pedig már a harmadik adag vakcinát is megkapták.

Hírt adott magáról Gyurcsány Ferenc

Kiosztották a batidai gazembert: „megtestesíti azt a Fideszt, amitől a jóérzésű magyarok napról napra nagyobb távolságot szeretnének tartani”

Orbán Viktor úgy tudja, a főváros ki van tömve pénzzel, csak nincs vezetve

Megtámadták a Tisza Párt önkénteseit Kondón

Orbán Viktor: én egy utcai szabadságharcos voltam és vagyok

Rendőri felvezetés, erősítő busz: totális izgalomban készül a MÁV, hogy ma utasokat fog szállítani