13 halott, 1072 új koronavírus-fertőzött a hétvége mérlege

380 koronavírusost ápolnak kórházban, közülük 45-en vannak lélegeztetőgépen.

Koronavírus - Harmadik, emlékeztető oltás Miskolcon
Beoltanak egy férfit a német-amerikai fejlesztésű Pfizer-BioNTech koronavírus elleni oltóanyag, a Comirnaty-vakcina harmadik adagjával a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórházban kialakított oltóponton Miskolcon 2021. szeptember 19-én. Fotó: MTI/Vajda János

1072 új koronavírus-fertőzöttet regisztráltak az elmúlt három napban, ezzel 818 231 főre nőtt a járvány kezdete óta a beazonosított fertőzöttek száma – áll a koronavirus.gov.hu hétfői, friss tájékoztatásában.

A közlemény szerint elhunyt 13 beteg, így a halottak száma 30 136 főre emelkedett. A gyógyultak száma jelenleg 780 465 fő, az aktív fertőzöttek száma 7630 főre emelkedett. 380 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 45-en vannak lélegeztetőgépen.

Megemlítik azt is, hogy a beoltottak száma 5 859 814, közülük 5 571 043 fő már a második oltását is megkapta, 612 ezren pedig már a harmadik oltást is felvették.

Robog felénk a hidegfront: felhőszakadással, jégesővel tarolja le a fél országot

„Miniszterelnök elvtárs, ki kellene már bújni a nők szoknyája mögül”

Orbán nem áll le, megfenyegette a több százezer Pride-felvonulót

Leállt a teljes baleseti sebészeti ellátás a Szent János Kórházban

Befesti a MÁV a síneket, hogy ne melegedjenek annyira

„Káosz, szétesés, összeomlás, hazugság” – Durva megszorítást rendelt el a kormány