Orbán: migránshadak dörömbölnek Európa ajtajain

Most, hogy lecsengett a harmadik hullám, a miniszterelnök is visszatér kedvenc témájához.

Orbán Viktor
Fotó: Facebook/Orbán Viktor

„Migránshadak dörömbölnek Európa szinte minden ajtaján” – mesélte Orbán Viktor péntek reggel a Kossuth Rádióban, miután a koronavírus-járványtól már éppen megmentette az országot.

A miniszterelnök arról beszélt, tavaly ilyenkor az illegális határátlépési kísérletek száma Magyarország déli határainál 10 ezer körül volt, idén már állítólag 38 ezer! A migrációs nyomás nő nemcsak a szárazföldön, hanem Európa tengeri határain is – szedte elő kedvenc témáját.

Magyarország álláspontja világos, elutasítja az illegális migrációt. A migráció azonban a járvány idején különösen veszélyes, ezért azt javasolja, két évig semmilyen migrációt ne engedélyezzenek – fogalmazott a miniszterelnök.

Emlékezetes: csütörtökön derült ki, hogy újabb nemzeti konzultációt indít a kormány, melyben a migráció kérdését is előveszik. Orbán mostani szavaiból arra lehet következtetni, hogy az elkövetkezendő hónapokban ismét hangsúlyos lesz ez a narratíva.

Orbán Viktor kedvenc újságja: „Gyere le te faszszopó hazaáruló, szétbasszuk a fejedet!!!”
Török Gábor: Orbán Viktor és Magyar Péter között egyre jobban kirajzolódik egy fontos különbség
Mire készül? Az orosz nagykövetség mellett fotózták le Orbán Viktort
Megszólalt Orbán Viktor: a „nagy sikerű” DPK után újabb akciócsapatot ígér
Viszik el a korrupt fideszeseket! Bús Balázs, és még öt ember már őrizetben
Eldőlt: nem kap élethosszig tartó fizetést Sulyok Tamás, Schmitt Pál és Novák Katalin sem