Ismét rekordot döntött az elhunytak száma, 10 759 új fertőzöttet találtak péntekre

Az ország egyetlen mobil intenzív mentőegysége
Örkényi Zsolt, az Inter-Európa Mentőszolgálat Kiemelten Közhasznú Nonprofit Kft. mobil intenzív mentőegységének mentőtechnikusa védőruhát visel, mialatt egy koronavírussal fertőzött, lélegeztetett beteget szállítanak Budapesten 2020. november 4-én. Fotó: MTI/Balogh Zoltán

Meghalt 213, többségében idős, krónikus beteg, és újabb 10 759 magyar állampolgárnál mutatták ki a koronavírus-fertőzést – közölte a koronavirus.gov.hu pénteken.

A kormányzati portálon azt írták: 549 839-re nőtt a Magyarországon azonosított fertőzöttek száma. Az elhunytaké 17 841-re emelkedett, a gyógyultak száma 364 808. Az aktív fertőzöttek száma 167 190-re nőtt. Kórházban 10 264 koronavírusos beteget ápolnak, közülük 1174-en vannak lélegeztetőgépen. Hatósági házi karanténban 50 701-en vannak, a mintavételek száma 4 202 286-ra nőtt.

Az elhunytak száma harmadik napja dönt rekordot: március 16-án 195, március 17-én 207 halottról számolt be a hivatalos tájékoztatás.

A pénteki közlemény szerint eddig 1 477 554 embert oltottak be Magyarországon, közülük 444 451-en már a második adagot is megkapták.

Mit titkolnak? Eltűntek a száj- és körömfájás vizsgálati eredményei a Nébih oldaláról

Fordulat: Kína szerint a koronavírus-járvány az Egyesült Államokból indulhatott ki

Betört a hidegfront: térképen látszik, ahogy kettészakadt az ország

Akkora a baj az egészségügyben, hogy már szakdolgozókra testálnak orvosi feladatokat

Orbán fizikai erőszakra buzdít a propagandistának állt futballozójával

Takács Péter: mentőállomások és kórházak felújítását gátolja a Tisza Párt és Brüsszel