Bulvár

36 évesen meghalt Azahriah menedzsere

Belföld

Magyar Péter üti-veri Orbán Viktort, saját követői is kinevetik a miniszterelnököt

Baleset

Nagy baleset Budapesten, több busz is késik

Hétéves mélyponton a menedékjogot kérelmezők száma az EU tagországaiban

Bekövetkezett Orbán rémálma: a koronavírus-járvány elrontotta a migrációt.

Migránsok a magyar közmédia határsértésről szóló tudósítását nézik okostelefonon a vajdasági Horgos központjában 2020. január 28-án.
Migránsok a magyar közmédia határsértésről szóló tudósítását nézik okostelefonon a vajdasági Horgos központjában 2020. január 28-án. Fotó: MTI/Molnár Edvárd

Hét éve nem volt ilyen alacsonyan, a 2013-as adatok alá süllyedt, az előző évhez képest pedig 31 százalékkal esett vissza az Európai Unió tagországaiban a menedékjog iránt benyújtott kérelmek száma tavaly

– közölte az Európai Menekültügyi Támogatási Hivatal 2020-as összesítő adatokat rögzítő jelentésében csütörtökön.

Az Európai Unió máltai központú ügynökségének elemzése szerint 2020-ban 461 300-an fordultak nemzetközi védelemért az unióban, szemben a 2019-es 671 200-zal. Az ügynökség azt írta, hogy a beadott kérelmek számának jelentős csökkenése a koronavírus-járványnak, illetve a kapcsolódó rendkívüli intézkedések, köztük a határátlépést korlátozó szabályozások hatását tükrözi.

Az kérelmek mintegy 4 százalékát felnőtt kísérő nélküli kiskorúak nyújtották be, ami egy százalékponttal magasabb az előző évben feljegyzett adatoknál.

Az előző évhez hasonlóan a menedékjog iránti kérelmek legtöbbjét szíriaiak nyújtották be, szám szerint 64 540-et, ami 9 százalékkal marad el a 2019-es adatoknál. A szíriaiakat az afgánok (48 578 kérelem), a venezuelaiak (30 643 kérelem), a kolumbiaiak (29 438 kérelem) és az irakiak (18 167 kérelem) követik. Mellettük jelentős volt a pakisztáni, a török, a nigériai, a bangladesi, a szomáliai, az albán, a grúz és az iráni kérelmezők száma is, beadványaik számaránya azonban szintén elmaradt az előző évek átlagától.

A jelentésből az is kiderült, hogy az uniós tagállamok a nemzetközi védelem iránti kérelmek harminckét százaléka esetében hoztak pozitív döntést 2020-ban. Az elfogadott kérelmek legtöbbje az Európába érkezett szíriai, eritreai, jemeni, illetve a kolumbiai és a venezuelai állampolgároknak kedvezett.

Kapcsolódó friss hírek

Holttestet találtak az utcán Szentesen

Elképesztő pénzért kelt el Magyar Péter „női” napszemüvege

Aláírásgyűjtő aktivistákat vertek meg Budapesten

Busz és villamos karambolozott Budapesten

Orbán Viktor a kolostorkájában fogadta Irakli Kobakhidzét

Rémhír terjed a TikTokon a betétek befagyasztásáról, az MNB feljelentést tesz