54 elhunytról, 1124 új fertőzöttről közöltek adatot hétfőn

szent_laszlo_noverek
Védőfelszerelést viselő nővérek egy kórtermet készítenek elő a koronavírussal érintett új betegek fogadására kialakított egyik osztályon a fővárosi Szent László Kórházban 2020. március 16-án. Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

Meghalt 54, többségében idős, krónikus beteg, és újabb 1124 magyar állampolgárnál mutatták ki a koronavírus-fertőzést Magyarországon – közölte a koronavirus.gov.hu hétfőn.

A kormányzati portálon azt írták: 368 710-re nőtt a Magyarországon azonosított fertőzöttek száma. Az elhunytaké 12 578-ra emelkedett, a gyógyultak száma 264 260.

Az aktív fertőzöttek száma 91 872-re csökkent. Kórházban 3682 koronavírusos beteget ápolnak, közülük 273-an vannak lélegeztetőgépen. Hatósági házi karanténban 13 810-en vannak, a mintavételek száma 3 169 150-re nőtt.

Fordulat: Kína szerint a koronavírus-járvány az Egyesült Államokból indulhatott ki

Orbán most a kudarcos járványkezelésről hazudozik, kiakadtak a követői

Terjed a vírus, október végétől kérhető az ingyenes influenza elleni védőoltás

Feljelentik Orbánékat, amiért a COVID alatt valakik eltüntettek 300 milliárd forintot a lélegeztetőgépek ürügyén

Kósa Lajos bejelentette, hogy még megvan a nemzet aranytartaléka

Gulyás szerint nem érett uniós tagságra az az ország, ahol kényszersorozottakat halálra vernek, pedig nálunk pár gramm fűért is simán halálra vernek