Furcsán értelmezi a nemek közötti egyenlőséget egy 11. osztályosoknak készült nyelvtankönyv – derül ki egy szegedi tanár Facebook-posztjából.
„Vasárnapi visszazökkenés a tanítás világába a megújult online nyelvtantankönyvvel, amely felkészíti a 11. osztályos diákokat a párkapcsolatra, és egyúttal elülteti bennük az alapigazságokat: nők és férfiak nehezen értik meg egymást. Így nem is kell a nőkkel gazdaságról, politikáról és üzletről beszélgetni, úgysem való az nekik”
– vonja le a következtetést a pedagógus az egyik feladat kapcsán, mely a két nemet erősen sztereotip módon kategorizálja, mondván, míg férfi társaságban az üzlet, politika, gazdaság, sport, jogi kérdések, praktikus dolgok képezik a főbb társalgási témákat, addig a nők egymás között inkább csak családról, érzelmekről, társas életről szoktak fecsegni.
A 16-17 éveseket traktáló tankönyv szerint egyetlen közös téma van, ami férfiakat és nőket is egyaránt érdekel, az pedig a másik nem.
A Telex további okosságokat is kiszúrt a feladatok között:
- míg a férfiaknál az „igen, nem, hm, ühüm, aha” egyetértést jelent, addig a nőknél csak azt, hogy „figyelemmel kísérik a beszélgetést”, de nem feltétlenül értenek egyet;
- míg a férfiak csak azért kérdeznek, hogy információt kapjanak, addig a nők a kommunikációt magát akarják fenntartani;
- a férfiak gondolatmenete szerint „nem mondom neki sokszor, hogy »szeretlek«, mert megunja”, a női gondolatmenet szerint pedig „nem mondja elégszer, hogy »szeretlek«, már biztosan megunt engem”;
- míg a nők nem tanácsot kérnek egy beszélgetés során, hanem támogatást kérnek a partnerüktől, addig a férfiak a női tanácsadást úgy értelmezik, mintha partnerük meg akarná változtatni őket.