Orbán állítja, Magyarország készen áll a tömeges és gyors oltásra

„Fájzer, asszem így kell mondani, de az valójában egy magyar vakcina!”

Miniszterelnöki interjú a Kossuth rádióban
Miniszterelnöki interjú a Kossuth rádióban. Fotó: MTI/Balazs Mohai

Magyarország technikailag készen áll a koronavírus elleni oltások tömeges és gyors beadására, amennyiben nagy mennyiségben érkezne vakcina az országba

– mesélte Orbán Viktor vasárnap a Kossuth rádió Vasárnapi újság című propagandaműsorában.

A kormányfő elárulta ugyanakkor, hogy jelenleg 35 ezer ember beoltására alkalmas vakcina áll rendelkezésre, amelyet a kormány oltási terve alapján az orvosok és más, az egészségügyben dolgozók kapnak meg elsőként.

Kiemelte, amennyiben hirtelen több millió vakcina állna rendelkezésre, akkor azok beadása a több mint tízezer választási helyszínen történhetne meg, az állampolgároknak tehát oda kellene menniük, ahol szavazni szoktak.

Orbán Viktor megjegyezte ugyanakkor, mostani tudásuk szerint nem várható rövid időn belül több millió vakcina, mivel jelenleg a gyártók sem tudnak megbízható szállítási mennyiségeket és időpontokat mondani.

Az elnöki Facebook-oldalra felkerült videó szerint Orbán a vakcina magyarságáról is okoskodott kicsit:

„Fájzer, asszem így kell mondani, de az valójában egy magyar vakcina”

– bizonygatta a rádióhallgatóknak abból levezetve, hogy az évtizedekkel ezelőtt az Egyesült Államokba emigrált magyar származású Karikó Katalin kutatóbiológus szabadalma alapján fejlesztették ki az oltóanyagot.

COVID 2/54. Magyar ész + amerikai pénz = vakcina // Hungarian wit + American money = vaccine

COVID 2/54. Magyar ész + amerikai pénz = vakcina // Hungarian wit + American money = vaccine

Posted by Orbán Viktor on Sunday, January 3, 2021

Újabb számok mutatják: tovább nőtt a Tisza Párt előnye

Holtan találtak egy idős nőt a lakásában

Orbán nem áll le, megfenyegette a több százezer Pride-felvonulót

„Káosz, szétesés, összeomlás, hazugság” – Durva megszorítást rendelt el a kormány

Óriási áramkimaradás Prága jelentős részén, egyelőre nem tudják, mi történt

Leállt a teljes baleseti sebészeti ellátás a Szent János Kórházban