Orbán Viktor váratlanul Varsóba repült

Legutóbb múlt hétfőn járt ott.

Orbán Viktor, repülő
Fotó: Instagram/orbanviktor

Orbán Viktor miniszterelnök kedden ismét Varsóban tárgyal Mateusz Morawiecki lengyel kormányfővel, valamint a lengyel kormánypárt elnökével, Jaroslaw Kaczynskivel – erősítette meg az MTI-nek Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke.

Korábban a lengyel kormányszóvivő, Piotr Müller a PAP lengyel hírügynökségnek elmondta: Orbán Viktor kedd délután érkezik a lengyel fővárosba. Úgy tudni, a megbeszélésen Jaroslaw Kaczynski is részt vesz, később az egyeztetéshez a két kisebb lengyel kormánykoalíciós párt – a Szolidáris Lengyelország és az Egyetértés – vezetői is csatlakoznak.

Morawiecki keddi varsói sajtóértekezletén elmondta: az Európai Unió állam- és kormányfőinek csütörtökön kezdődő csúcstalálkozója előtt az uniós források feltételrendszeréhez kapcsolódó témában „szinte naponta tárgyal a magyar miniszterelnökkel”.

A lengyel kormányszóvivő közlése szerint a két miniszterelnök hétfő este egyeztetett videokonferencia formájában. Orbán Viktor legutóbb múlt hétfőn járt Varsóban, az azt megelőző héten pedig Mateusz Morawieckivel Budapesten közös nyilatkozatot adtak ki, melyben leszögezték: szükség esetén készek megvétózni az uniós költségvetést és a koronavírus-járvány utáni gazdasági helyreállítást célzó alapot.

Orbán Viktor: csak a Fidesz-KDNP-nek van Alföld-programja!

Magyar Péter: Orbán Viktor 2021 óta tudta, mégsem tett semmit

Bukására készül Orbán, köztársasági elnökként mentené a hatalmát a mocskos gazember

Lemondásra szólították fel Orbán Viktort

Razzia a Tisza Pártnál, kiszállt a hatóság Magyar Péterékhez

Magyar Péter azonnali vizsgálatot követelt és gyermekvédelmi intézkedéscsomagot ígért