Visszatérhet az idősek vásárlási idősávja

De a tavaszitól eltérő gyakorlattal.

vásárlás, áruház, bolt, üzlet
Vásárlók egy nyíregyházi szupermarketben a 19 órai boltbezárás előtt 2020. november 11-én. Fotó: MTI/Balázs Attila

A vásárlási idősáv bevezetését javasolták az Idősek Tanácsának tagjai, de a tavaszitól eltérő gyakorlattal

– közölte Novák Katalin hétfőn, a tanácskozás után a közmédiával.

A családokért felelős tárca nélküli miniszter azt mondta, hogy a javaslat szerint az idősek vásárlási idősávja háromról egy-két órára csökkenne, valamint csak hétköznapokon és olyan időpontban lenne, amikor amúgy is kicsi a boltok forgalma.

Fontos az is, hogy az idősek a nekik fenntartott időn kívül is, bármikor szabadon vásárolhassanak – magyarázta a miniszter a javaslatot.

Eldőlt: nem kap élethosszig tartó fizetést Sulyok Tamás, Schmitt Pál és Novák Katalin sem
Magyar Péter: dől a dominó
Részletek derültek ki a kegyelmi ügyről, amely végső soron a Pedofidesz bukásához vezetett
Köpnivaló gazember: több mint 228 millió forintba került Sulyok Tamás útja a 2024-es párizsi olimpiára
Hosszú listát tett közzé Magyar Péter a Tisza első 50 napjának eredményeiről
A Csakabaszás.hu és egy volt megafonos lehelne életet a Fidesz új médiahálózatába