A bevásárlóközpontokat és az iskolákat is bezárják Ausztriában

A kozmetikusok és masszőrök is pihenhetnek, a fodrászokról még nincs döntés.

vásárlás, áruház, bolt, üzlet
Vásárlók egy nyíregyházi szupermarketben a 19 órai boltbezárás előtt 2020. november 11-én. Fotó: MTI/Balázs Attila

Ausztriában bezárnak az iskolák, a kisebb üzletek nyitva maradhatnak, de a bevásárlóközpontoknak, ahol sok ember gyűlhet össze, szintén le kell húzniuk a rolót a koronavírus terjedésének megfékezése érdekében – jelentette péntek délelőtt az oe24.at osztrák hírportál.

A lap úgy tudja, az intézkedéseket szombat délután jelenti be Sebastian Kurz kancellár. Az Oe24 értesülései szerint az iskolák teljesen átállnak digitális oktatásra, csak az óvodák maradhatnak nyitva, valamint egyes helyeken az alsó tagozat az általános iskolában.

A kereskedelem terén a kormány egyetért azokkal a szakértőkkel és iparági képviselőkkel, akik szerint a teljes zárlat a gazdaság összeomlásához vezetne. Ezért köztes megoldásként arról döntöttek, hogy

nem kell minden boltnak bezárnia, csak a nagyobb bevásárlóközpontoknak, ahol nagyobb tömeg gyűlhet össze.

Nem fogadhatnak vendéget a kozmetikusok és masszőrök sem, de a fodrászatok bezárása még nem eldöntött kérdés. Az új intézkedések kedden nulla órakor lépnek majd életbe az Oe24.at szerint.

Orbán most a kudarcos járványkezelésről hazudozik, kiakadtak a követői

Menczer Tamást nagy siker érte: „sokat kellett rá várni, de eljött a pillanat”

Orbán beszólt az osztrákoknak, hogy most már szedjék össze magukat