Viharos szél, jég is jöhet: az egész országra figyelmeztetést adtak ki

Zivatarveszély miatt elsőfokú figyelmeztetést adott ki hétfőre minden megyére az Országos Meteorológiai Szolgálat.

Veszélyjelzésükben azt írták: hétfőn gyakorlatilag bárhol kialakulhatnak zivatarok. Kísérőjelenségként viharos (óránkénti 60-70 kilométeres) szél és apró szemű jég társulhat a zivatarokhoz. A Dunántúl nyugati felén intenzívebb zivatarok is kialakulhatnak, amelyekhez

akár 2 centiméternél nagyobb jég és óránkénti 80 kilométer körüli erősségű szélroham is társulhat.

Az előrejelzés szerint hétfőn a legmagasabb nappali hőmérséklet jobbára 17 és 21 Celsius-fok között valószínű, de a tartósabban felhős tájakon egy-két fokkal hűvösebb is lehet. Késő estére 9 és 14 fok közé hűl a levegő.

42 foknál is melegebb lehet, „nagyon erős” UV-B sugárzásra figyelmeztetnek szombaton
Magyar Péter: Soha nem volt még példa arra, ami a következő 4 napban jön
Érkezik az év első nagy hőhulláma, szombattól másodfokú hőségriasztás lép életbe
Fokozódik a helyzet: akár a legmagasabb szintű, piros riasztást is kiadhatják
Heves zivatarok érkeznek jéggel, erős széllökéssel
Heves zivatarok érkeznek, kiadták a figyelmeztetést