Koronavírusos egy budapesti önkormányzat 18 dolgozója

V. Naszály Márta
V. Naszályi Márta polgármester (középen) maszkokat tekint meg. Fotó: Facebook/V. Naszály Márta

360 önkormányzati dolgozót vizsgáltak meg péntekig az I. kerületben, közülük 18-nak pozitív lett a tesztje

– jelentette be V. Naszályi Márta kerületi polgármester pénteken egy Facebook-videóban.

Mint mondta, a Budavári Önkormányzat a héten kezdte meg az átfogó koronavírus-szűrőprogramot, mely a polgármesteri hivatalnál, az önkormányzatnál dolgozókra és a kerületi intézmények munkatársaira is kiterjed.

A fertőzöttek közül vannak olyanok, akik az egészségügy, illetve a szociális szféra területén dolgoznak. Mindannyian tünetmentesek, az önkormányzat megtette a megfelelő intézkedéseket. A polgármester elmondta, a teszteket heti rendszerességgel megismétlik.

Haladékot kapott Budapest a kormánytól – ilyen, amikor nem Orbán próbálja bedönteni a fővárost
Több embert előállítottak, már a BL-döntő előestéjén elkezdték szétverni Budapestet a szurkolók
Hatalmas rendőri készültség van a Kálvin téren – fotó
Kiesett egy 24 éves férfi az ablakból a budapesti Vörösmarty utcában
Magyar Péter: indul a „tisztítótűz-művelet” – Az olasz maffia mintájára lesz eltakarítva a Fidesz-maffia
Magyar Péter: a Visegrádi Négyek együttműködése újra él!