WHO: nem biztos, hogy megfelelően védenek az antitestek az újrafertőződés ellen

Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) nem biztos abban, hogy a koronavírusos megbetegedésen átesettek szervezetében képződött antitestek megfelelő védelmet nyújtanak egy újabb fertőzés ellen. A Reuters híradása szerint erről Mike Ryan epidemiológus, a szervezet egyik vezetője, vészhelyzeti szakértője beszélt pénteken.

Ryan szerint ha az antitestek hatékonyan védenek a visszafertőződéstől, egyelőre még nem fejlődhettek ki sok embernél, nem állt elő a nyájimmunitás.

Kitért arra is, az előzetes eredmények alapján azt látják, hogy a népesség viszonylag alacsony százalékánál termelődtek antitestek, így ez a szakember szerint jó eséllyel nem fogja megoldani a kormányok problémáját.

Levideózták a Péterfyben nyargaló csótányfalkát, miután a kormányszóvivő letagadta

Orbán most a kudarcos járványkezelésről hazudozik, kiakadtak a követői

Feljelentik Orbánékat, amiért a COVID alatt valakik eltüntettek 300 milliárd forintot a lélegeztetőgépek ürügyén

Fordulat: Kína szerint a koronavírus-járvány az Egyesült Államokból indulhatott ki

Terjed a vírus, október végétől kérhető az ingyenes influenza elleni védőoltás

Leállt a teljes baleseti sebészeti ellátás a Szent János Kórházban