Öt lakó és két dolgozó is megfertőződött egy zuglói idősotthonban

Az Olajág Otthonok egyik zuglói intézményében is felbukkant a kór.

Öt lakó fertőződött meg az új típusú koronavírussal az Olajág Otthonok egyik zuglói intézményben, és két dolgozónak is pozitív lett a tesztje – tudta meg a 444.hu.

Szirmai Viktor főigazgató a lapnak elmondta, a két munkatárs az elmúlt tíz-tizennégy napban már nem dolgozott, a többi munkavállaló tesztje negatív. Hogy hogyan jutott be a vírus az intézménybe, arról nem szeretett volna találgatni.

A főigazgató arról is tájékoztatott, hogy bár a hatóság nem rendelt el semmilyen, a korábbi gyakorlattól eltérő működést, elővigyázatosságból a fertőzöttek környezetében élő mintegy száztíz lakót egy magánszolgáltató segítségével letesztelték és a teszt minden esetben negatív lett.

Az Olajág Otthonok üzemeltetője a Fidesszel jó viszonyt ápoló Egységes Magyarországi Izraelita Hitközség. Az Olajág Otthonok kilenc intézményéből négy működik a XIV. kerületben. Ezek közül az egyikben észlelték most a fertőzést.

Magyarországon egyre több idősotthonban bukkan fel a koronavírus, eddig a legsúlyosabb helyzet a Pesti úti intézményben álltt elő, ahol már csaknem 200-an kapták el a koronavírus-fertőzést és nyolcan elhunytak.

Akkora a pánik, hogy Sulyok Tamást is elzavarták Erdélybe

Hírt adott magáról Gyurcsány Ferenc

Orbán Viktor úgy tudja, a főváros ki van tömve pénzzel, csak nincs vezetve

Összeomlott a balatoni vasúti közlekedés, Lázár János kussol, Hegyi Zsolt azonnali vizsgálatot rendelt el

Megalázó módon mutatott be egy kisgyermeket a fideszes TV2 „hírműsora”

Kiosztották a batidai gazembert: „megtestesíti azt a Fideszt, amitől a jóérzésű magyarok napról napra nagyobb távolságot szeretnének tartani”