Lövések dördültek Röszkénél, hatvanan próbáltak áttörni a határátkelőn

Illegális bevándorlás – Hatvan határsértő próbált átt
A lezárt röszkei közúti átkelő 2020. január 28-án. Fotó: MTI/Kelemen Zoltán Gergely

Hatvan határsértő próbált áttörni a röszkei közúti átkelőnél kedd hajnalban Magyarországra, a rendőrök megakadályozták őket ebben.

A Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság állítása szerint az incidens fél hatkor történt, a mintegy hatvan ember az átkelő két oldalán csaknem egyszerre próbált meg jogellenesen az ország területére bejutni.

Az akkor még zárva lévő átkelőhelyen szolgálatot teljesítő fegyveres biztonsági őr három figyelmeztető lövést adott le.

A lezárt röszkei közúti átkelő 2020. január 28-án.

A lezárt röszkei közúti átkelő 2020. január 28-án.Fotó: MTI/Kelemen Zoltán Gergely

A helyszínre irányított járőrök körülbelül hatvan ember bejövetelét akadályozták meg, négyet feltartóztattak, a területet pedig lezárták – közölte a rendőrség. A röszkei közúti határátkelőhely nem üzemel, de az autópálya-határátkelőhelyen folyamatos a forgalom.

Az MTI tudósítója szerint Röszke és Szeged között a rendőrök több ellenőrzőpontot állítottak föl, minden járművet megállítanak és átvizsgálnak.

Cáfolja a belügyminiszter a Fidesz-maffia legújabb hazugságát
Kiderült: valóban titkos migránstábor kialakítását tervezte az Orbán-kormány 2024-ben Vitnyéden
Áll a bál: Magyarország beperli az Európai Bíróságot
Kezdődik: felborult egy menekülő embercsempész autója Zalában
Magyar Péter hétfőn elutazik
Magyar Péter: Áder János alapítványa 7 milliárd forint közpénzt kapott a választások előtt