Olyan kevés már a rendőr, hogy évente átlagosan másfél hónapot kell túlórázniuk

Egyre durvább a munkaerőhiány a rendőrségnél – hívja fel a figyelmet a 24.hu cikke.

A lap az Országos Rendőr-főkapitányságtól kapott adatok alapján azt írja, hogy míg tavaly 2012 hivatásos rendőr hagyta el hivatását, csak 1622-en érkeztek az állományhoz, ami 390 fős veszteség. Ráadásul – mint írják –

az új belépők 44 százaléka legfeljebb négy évig marad ezen a pályán.

Az ORFK a számok ellenére azt állítja, hogy nyolc év alatt így is emelkedett a hivatásos állomány létszáma, és a fluktuáció alacsonyabb, mint a versenyszférában. Nem tagadják ugyanakkor, hogy

a leszerelési hullám egyik fő oka lehet az alacsony fizetés,

de azt is megemlítik, hogy a vidékről a fővárosba költöző rendőrök albérleti díj hozzájárulást és szálló- vagy garzonelhelyezést is kaphatnak.

A 24.hu szerint az adatokból az látszik, hogy 2019. április 1-jén országosan 1644 fő hiányzott az állományból, és tavaly összesen több mint 6,4 millió túlórát kellett vállalniuk a rendőröknek. Ez visszaosztva 263 túlórát, vagyis

másfél havi pluszmunkát jelent fejenként.

Menesztették a BRFK vezetőjét, akire minden aljasságban számíthatott Orbán
Bocsánatkérést követel a rendőr, akit munkanélkülivé tett Rétvári Bence szemétkedése
Rendőrök vitték el K. Endrét
Fegyverrel fenyegették a Bűnvadászokat, a rendőrök alig akartak intézkedni
Magyar Péter: a hőség miatt otthoni munkavégzést rendelt el a kormány a közszférában
Hosszú listát tett közzé Magyar Péter a Tisza első 50 napjának eredményeiről