267 millióval többért húzzák fel a csepeli birkózócsarnokot

Az eredeti 2 milliárd 199 millió helyett 2 milliárd 466 millió forintért épülhet meg a csepeli birkózócsarnok – vette észre a Napi.hu az uniós közbeszerzési értesítőben.

A csarnok kivitelezését tavaly márciusban nyerte el a Jánosik és Társai Kft., az épület nettó szintterülete 4111, beépített alapterülete 2125 négyzetméter lesz.

A drágulást azzal indokolta az ajánlatkérő Magyar Birkózó Akadémia Alapítvány – melyet a nemzet gasztronómiai iránytűje, Németh Szilárd álmodott meg –, hogy létre akarja hozni a Kozma István Magyar Birkózó Akadémiát, amelyhez további műszaki megoldásokat kell alkalmazni az épületen,

többek között meg kell oldani a belső ajtók vezérlését, és egy főbejáratra (gyorskapura) is szükség van.

A sportberuházásra 4,5 milliárdot adott a magyar kormány, a sportcsarnokot várhatóan 2019 őszétől, a mellette később megépülő birkózó szakkollégiumot 2020 végétől használhatják a sportolók.

Németh Szilárd nagyon duzzog, amiért a csepeliek elzavarták a Fideszt
Németh Szilárd megpróbálta lebirkózni a karcagi polgármestert
Egymást marják a fideszesek Csepelen, már állítólag a saját polgármesterük is „dollárbaloldal”
Újabb öt évig Németh Szilárd lesz a birkózószövetség elnöke
Esküt tesz és beszédet is mond kedden az új köztársasági elnök, akiről még mindig nem tudni, hogy kicsoda
Kedden megszavazza az Országgyűlés az új államfőt, akiről nem tudni, hogy kicsoda