Szijjártó: nem terelgetni kell az embereket, Európának vezetőkre van szüksége

Közleményben válaszolt Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter Jean-Claude Juncker hétfői nyilatkozatára, melyben az Európai Bizottság elnöke Orbán Viktornak is üzent. Juncker az álhírek ellen hirdetett harcot, a fake news és a közvélemény befolyásolása kapcsán pedig a magyar miniszterelnökkel példálózott.

Nem hagyhatta szó nélkül a kritikát Szijjártó, sorai szerint

az európaiakat nem kell terelgetni, ahogy azt Jean-Claude Juncker gondolja, ez a külügyminiszter megfogalmazása szerint az emberek lenézése.

Az európai emberek pontosan tudják, hogy mit akarnak, és a májusi választáson el is fogják mondani. Tény viszont, hogy Jean-Claude Juncker európai vezetőként megbukott – magyarázta a tárcavezető, aki szerint Juncker a briteket nem tudta bent tartani a közösségben, a migránsokat pedig nem tudta az uniós határokon kívül tartani.

Szijjártó arról is biztosított mindenkit, hogy a magyar kormány továbbra is vállalja a harcot a „bevándorláspárti politikusok” ellen.

Szijjártó Péter felszólította Brüsszelt, hogy fejezze ezt be

Hadházy ma Szijjártó Péter fiának luxusutazásáról tett közzé bejegyzést

Magyarlakta területet bombáznak az oroszok, Szijjártó még csak leírni sem merte a szót

Szijjártó Péter üdvözölte az amerikai-orosz tárgyalásokat

Titkos jelentés kerülhetett ki Magyar Péterhez

Sulyok Tamás az üzemszerűen vert, erőszakolt gyerekekről: „rendeltetésszerűen működnek a megfelelő eszközök”