Gazdaság

Súlyos benzindrágulás jön pénteken, de a dízelesek örülhetnek

Belföld

Orbán Viktor tombol a Facebookon, elege van mindenből

Belföld

Drámai felvételt tettek közzé a szinte magatehetetlenül fekvő Karsai Dánielről

Recés zsiráfcsikó született a debreceni állatkertben

A debreceni állatkert két és félhetes recés zsiráfcsikója (Giraffa camelopardalis reticulata) a sajtóbemutató napján, 2019. március 20-án.
A debreceni állatkert két és félhetes recés zsiráfcsikója (Giraffa camelopardalis reticulata) a sajtóbemutató napján, 2019. március 20-án. Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

Ismét zsiráf született a debreceni állatkertben: az 50 kilogramm súlyú, 175 centiméter magas, jó étvágyú, életerős kisbika február utolsó napján jött a világra – közölte az állatkert igazgatója szerdán, a helyszínen tartott sajtótájékoztatóján.

Nagy Gergely Sándor emlékeztetett rá, hogy 2017 nyarán született Debrecenben az ország első recészsiráf-bébije, Jabari, akit most testvérrel örvendeztetett meg az állatkert zsiráfpárja, Emma és Szilveszter. A debreceni szülőpár Európa egyik legjobb génállományú zsiráfpárja.

A debreceni állatkert két és félhetes recés zsiráfcsikója (Giraffa camelopardalis reticulata) anyja, Emma mellett a sajtóbemutató napján, 2019. március 20-án.

A debreceni állatkert két és félhetes recés zsiráfcsikója (Giraffa camelopardalis reticulata) anyja, Emma mellett a sajtóbemutató napján, 2019. március 20-án.Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

A kis zsiráfcsikó megszületésével 163-ra nőtt Európában a recés zsiráfok száma, az állatokat 55 állatkertben gondozzák a kontinensen – fűzte hozzá.

A kisbika gondozását állatápolók végzik, a sajtótájékoztató idején cumisüvegből másodpercek alatt ivott meg hat deciliter 4,2 zsírtartalmú szürkemarha-tejet.

Nagy Gergely Sándor a tájékozatón elmondta: a recés zsiráf a zsiráfok egyik legritkább alfaja, amely Szomália, Etiópia és Kenya területén fordul elő, és szerepel a kihalással fenyegetett fajok vörös listáján.

Magyarországon csak Debrecenben láthatóak recés zsiráfok, amelyek az európai fajmentő program keretében 2006 óta élnek a Nagyerdő fái alatt.