Hajléktalanoknak adott kölcsönt 100%-os kamatra egy oroszlányi uzsorás házaspár

Olyan is volt, hogy a sértettől elvett nyugdíjból adtak neki vissza kölcsönként, szintén százszázalékos kamatra.

Vádat emeltek egy oroszlányi házaspár ellen, mert éveken át uzsorakölcsönöket adott hajléktalanoknak – közölte a Komárom-Esztergom Megyei Főügyészség csütörtökön.

A házaspár 2014 és 2017 között egy hónapra, havi százszázalékos kamatra adott kölcsönt – alkalmanként 20-30 ezer forintot – három hajléktalannak, valamint egy negyedik embernek, aki később, a kölcsönök törlesztése miatt vált hajléktalanná.

A vádlottak a kölcsönzést követő hónap elején az alapkölcsön kétszeresét követelték, majd annak egy részét visszaadták, ismét havi százszázalékos kamatra.

A vádlottak meghatalmazást írattak alá két hajléktalannal szociális juttatásaik felvételére. A sértettek a bankkártyájukat is átadták nekik tartozásaik biztosítékául, ezekről a házaspár több esetben vett le pénz.

Emellett két sértett nyugdíját többször is elvették, közvetlenül a nyugdíjfelvétel után. Az így elvett nyugdíj és szociális járadék összegéből adtak kölcsönt a sértetteknek, ismételten százszázalékos kamatra.

A Tatabányai Járási és Nyomozó Ügyészség a vádlottakat, akik tagadják a bűncselekmények elkövetését, háromrendbeli, üzletszerűen elkövetett uzsora bűntettével és egyrendbeli uzsora bűntettével vádolja.

Most kaptuk! Megöltek egy embert Nagykanizsán

Szexuális visszaélés és szeméremsértés egy pécsi középiskolában

Emberölés előkészülete miatt feljelentették Krúbit

Megöltek egy férfit a VII. kerületben

Most buszsofőrre támadt egy taxisállat

Letartóztatták a miskei kislány feltételezett gyilkosát