Belső ellenőrzésen bukott le több BKK-s, azonnal kirúgták őket

Felettesük tudtával trükköztek a jegyzőkönyvekkel, hogy magasabb pótlékot zsebeljenek be.

bkk-busz
Fotó: Facebook/BKK

Több munkavállalójától is megválik a Budapesti Közlekedési Központ (BKK), miután egy belső vizsgálat kiderítette, hogy magasabb pótlék megszerzése érdekében visszaéléseket követtek el – közölte a társaság szerdán, hozzátéve: az ügyben büntetőjogi jogkövetkezmények is várhatók.

A közlemény szerint több taxi-, illetve jármű-ellenőrzést végző munkavállaló több ellenőrzést tüntetett fel a jegyzőkönyvekben, mint amelyet ténylegesen elvégzett, ezen kívül szolgálati gépjárművek menetleveleit és munkaidő-nyilvántartást hamisítottak, illetve jegyzőkönyveket változtattak meg több esetben. A magasabb pótlék megszerzésére irányuló visszaéléseket ráadásul közvetlen felettesük, a szakterületi vezető koordinálásával követték el.

Az ügyben indult belső ellenőrzést követően az érintett szakterületi szintű vezetőt a cég azonnal felfüggesztette, majd az ellenőrzés során feltárt szabálytalanságokra tekintettel jogviszonyát megszüntette. A pótlékokkal való visszaéléseket elkövető munkavállalókra szintén elbocsátás vár – írták. A BKK közlése szerint

a belső ellenőrzési vizsgálat gyorsan és egyértelműen feltárta, hogy a manipuláció célja a magasabb pótlékösszeg elérése volt és nem a szolgáltatás minőségének ellenőri korrekciója. Bizonyítást nyert az is, hogy a visszaélés-sorozat a közvetlen felettes által támogatottan, de további vezetők tudta nélkül zajlott.

A vizsgálat eredményére tekintettel további munkáltatói, polgári, sőt büntetőjogi jogkövetkezmények várhatók – írták.

Intézkedéseket vezetnek be a korrupt BKK-sok kiszűrésére

A közlemény szerint a jelentés által feltártak alapján a BKK felsővezetése több azonnali és középtávú intézkedést kezdeményezett. A társaság a szolgáltatásellenőrzési terület munkafolyamatait szigorú felülvizsgálatnak vetette alá, továbbá a hatékonyság növeléséhez és a visszaélések elkerüléséhez szükséges intézkedésekről is döntött. A célok megvalósításához a már bevezetett, illetve a folyamatban lévő digitális fejlesztések fontos támogatást adnak.

A BKK kiemelte: a társaság továbbra is elkötelezett a tisztességes, átlátható és jogszerű működés mellett, és minden rendelkezésére álló eszközzel fellép a visszaélések megelőzése érdekében, továbbá közszolgáltatóként kiemelt figyelmet fordít a közpénzekkel való felelős és átlátható gazdálkodásra.

Filmforgatás miatt két napra lezárják a metrót – titkolja a BKV, hogy mennyit kapnak érte
Jó hírt kaptak a budapestiek, sokkal könnyebb lesz közlekedni
Rövidített útvonalon fog járni a 4-es metró
Bedöglött a 2-es metró, egy utasokkal teli szerelvény a Duna alatt rekedt
Elkezdtek „éledezni” a hőség miatt működésképtelenné vált FLIRT vonatok
Gyanúsítottként hallgatták ki Hajdu Jánost, a TEK volt főigazgatóját az aranykonvoj ügyben