Tovább hazudozik a Fidesz, miután elbukott a Sulyok nevű trógerjük puccskísérlete

Melléthei-Barna Márton szerint semmilyen titkos paktum nem született, az alkotmánybírók szakmai okok miatt hozták meg a döntésüket Sulyok Tamás blődlijéről.

mellethei-barna-marton
Melléthei-Barna Márton, a Tisza Párt képviselője, a napirendi pont előterjesztője felszólal a Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről szóló törvényjavaslat vitájában az Országgyűlés plenáris ülésén 2026. június 9-én. Fotó: MTI/Bruzák Noémi

„Semmilyen titkos paktumot nem kötöttem” – írta Melléthei-Barna Márton, a Tisza parlamenti frakcióvezető-helyettese, miután a Fidesz most azt hazudta be (szokásához híven bármiféle bizonyíték felmutatása nélkül), hogy a politikus „titkos paktumot”, háttérmegállapodást kötött Sulyok Tamás köztársasági elnök alkotmánybírósági beadványa kapcsán.

A kormánypárti politikus szombaton a Facebook-oldalán reagált arra, hogy a Fidesz „közölte”, Szabó Marcel alkotmánybíró és Magyar Péter sógora, Melléthei-Barna Márton titkos megállapodást kötöttek, amelynek értelmében azok az alkotmánybírók, akik nem engedik napirendre Sulyok Tamás Ab-beadványát, a posztjukon maradhatnak.

Eleve jogi nonszensz volt Sulyok indítványa

Melléthei-Barna Márton szerint a Fidesz magából indul ki és képes ismét alulmúlni önmagát: „természetesen semmilyen titkos paktumot nem kötöttem sem én, sem a Tisza-frakció vagy a kormány Szabó Marcel alkotmánybíróval vagy azokkal, akik úgy döntöttek, hogy ebben az alkotmányos puccskísérletben nem vesznek részt”.

A frakcióvezető-helyettes közölte azt is, a köztársasági elnök indítványa „nyilvánvalóan jogi nonszensz kategóriába esik” és az alkotmánybírók szakmai okok miatt hozták meg a döntésüket.

Melléthei-Barna Márton emlékeztetett arra, hogy a Tisza egyik fontos vállalása „a Fidesz által kinevezett bábok, így mások mellett a volt Fidesz-képviselőjelölt, majd »leghűbb« ügyész, jelenleg az Alkotmánybíróság elnökének, Polt Péternek a leváltása”.

A politikus ugyanakkor arra is kitért, érteni véli, hogy az Ab elnöke miért igyekezett összejátszani „a szintén távozó köztársasági elnökkel”, és azt is érti, hogy a Fidesz retteg attól, hogy szakmai állásokba hamarosan szakmai emberek és nem az ő bábjaik kerülnek.

Okoskodni próbált, hülyét csinált magából

Sulyok Tamás június 11-én jelentette be, hogy indítványt nyújtott be az Alkotmánybírósághoz az alaptörvény alkotmányos funkcióját, elfogadását és módosítását szabályozó rendelkezések értelmezésére.

Az Alkotmánybíróság pénteki közleményében azonban tudatta: a köztársasági elnök alaptörvény értelmezésére irányuló indítványával kapcsolatban hét alkotmánybíró az ügy tárgyával összefüggő személyes és közvetlen érintettségére hivatkozással kizárási okot jelentett be, a teljes ülés így nem határozatképes, ezért a volt fideszes politikus, Polt Péter Ab-elnök kénytelen volt levenni az ügyet a napirendről.

Magyar Péter miniszterelnök péntek este a Facebookon közzétett videójában úgy fogalmazott: az Alkotmánybíróság tagjai pénteki döntésükkel kimondták, hogy Sulyok Tamás köztársasági elnöknek és Polt Péternek távoznia kell; Sulyok Tamás és a mögötte állók „alkotmányos puccskísérlete végképp megbukott”.

Vége van, Sulyok Tamás aláírja a saját eltávolításáról szóló alaptörvény-módosítást
Sulyok Tamás visszabeszél: fenyegetést, manipulációt emleget
Magyar Péter hétfőn is kiosztotta a parlamentben a Fidesz köztársasági elnökét
Súlyos leleplező információk kerültek ki Sulyok Tamásról
Esküt tesz és beszédet is mond kedden az új köztársasági elnök, akiről még mindig nem tudni, hogy kicsoda
Kedden megszavazza az Országgyűlés az új államfőt, akiről nem tudni, hogy kicsoda