Indul az első kormányülés, Magyar Péter nem költözik be Orbán „luxuskolostorába”

tisza-kormany
Fotó: Facebook/Magyar Péter

A miniszterelnök székhelye és a kormányülések helyszíne Budapesten, az Alkotmány utca 5. szám alatt lesz, az Építési és Közlekedési Minisztérium eddigi épületében – jelentette be Magyar Péter szerdán.

A kormányfő a Facebook-oldalán közzétett posztjában emlékeztetett arra, hogy már korábban jelezte: nem költözik be a Karmelita palotába, Orbán Viktor összeharácsolt, fényűző korábbi székhelyére. Az Alkotmány utca 5. csak néhány lépésre található a Parlamenttől, és Magyar szimbolikusnak tartja, hogy a Miniszterelnökség címe az Alkotmány utcában lesz.

A politikus egy fotót is megosztott arról a teremről, amelyben a jövő héttől a kormányüléseket tartják.

Az első kormányülés Ópusztaszeren lesz

Egy korábbi bejegyzésében arról is írt, hogy az első kormányülést ma, szerdán még Ópusztaszeren tartják 15 órától.

A kormányfő azt írta: a kihelyezett kormányülés helyszíne egyrészt szimbolikus, másrészt a rendkívüli aszályhelyzet indokolja. A hivatalos ülés előtt vízügyi és agrárszakemberekkel tájékozódnak a jelenlegi helyzetről, majd döntenek a rövidtávon szükséges intézkedésekről, és elrendelik a közép-és hosszútávú vízgazdálkodási megoldások, fejlesztések kidolgozását.

A kormány dönt a minisztériumok és az állami cégek azonnali, teljeskörű átvilágításáról és a rendes gazdálkodás körét meghaladó kifizetések és kötelezettségvállalások felfüggesztéséről

– tette hozzá, azt is ígérve: megkezdik az Alaptörvény és több fontos jogszabály módosításának megtárgyalását, emellett a kormány tájékoztatást kér az ország energiaellátásának helyzetéről.

„A fentieken túl sok fontos kérdésben döntünk, például a gyermekvédelem területén, vagy épp a korábban titkosított kormányhatározatok és nemzetközi szerződések titkosításának feloldásáról” – jelezte Magyar Péter. A kormányülést követően tájékoztatják a nyilvánosságot a döntésekről és a megtárgyalt ügyekről.

Magyar Péter: Soha nem volt még példa arra, ami a következő 4 napban jön
Magyar Péter: indul a „tisztítótűz-művelet” – Az olasz maffia mintájára lesz eltakarítva a Fidesz-maffia
Magyar Péter: a Visegrádi Négyek együttműködése újra él!
Mégsem terjeszti be a kormány a vagyonvisszaszerzési hivatalról szóló javaslatot a jövő héten
A Csakabaszás.hu és egy volt megafonos lehelne életet a Fidesz új médiahálózatába
Vége a pártnak? Lázadnak Orbán minyonjai: „Átvert minket a Fidesz”