Orbán Viktor szombati bejelentésére – miszerint nem ül be a parlamentbe, hogy ne kelljen az esetleges kínos kérdésekre válaszolnia – Panyi Szabolcs úgy reagált, hogy értesülései szerint a bukott miniszterelnök az Egyesült Államokban keresne menedéket, elkerülendő az esetleges büntetőeljárásokat.
Orbán Viktor 1990 óta most először nem ül be a parlamentbe. A bejelentést követően Panyi az X-en azt valószínűsítette, hogy Orbán számára az USA lehet a menedék, amennyiben Magyarországon „forróvá válik a talaj”.
Az oknyomozó újságíró emlékeztetett korábbi információjára is: Orbán milliárdossá lopódott veje és lánya, Tiborcz István és Orbán Ráhel már egy ideje az Egyesült Államokban él, és Panyi korábban is írt már arról, hogy az elzavart miniszterelnök egy időre kiköltözne hozzájuk.
„Ha Orbán Viktor esetleg elmenekülne, valószínűleg az Egyesült Államokat választaná, ahol a lánya és az unokái élnek”
– fogalmazott Panyi egy korábbi bejegyzésében.
Pár napja arról is írt, hogy több, a magyar–amerikai kapcsolatokat közelről ismerő forrás szerint Orbán az USA-ba azért is menne, hogy egyeztessen az amerikai jobboldalhoz, illetve szélsőjobboldalhoz köthető üzleti és tanácsadói réteggel, vagy immár ellenzékből is külföldi hatalmak kegyeit keresné, a magyar emberek akaratának megdöntésére.
Orbán az új Gyurcsány
A mandátum visszaadásának hírére Magyar Péter is reagált, szerinte Orbán Viktor lett a Fidesz Gyurcsány Ference.
„A »bátor« utcai harcos egy dologra továbbra sem képes: felelősséget vállalni. Orbán Viktor lett a Fidesz Gyurcsány Ference. Maffiafőnökkel nincs demokratikus ellenzék” – fogalmazott a leendő kormányfő.





