„Íme a »szabadság vándorai«… egyenesen a Karmelitából fújta be az ablakon a szél a Budapest Sportarénában szeptember 20-án tartott első DPK találkozó szerződését” – írta Magyar Péter a Facebook-oldalán szombaton, egy összesítés fénymásolatát is mellékelve a poszthoz, mely alapján
Orbánék csak erre az egy rendezvényre majd 400 millió forintot égettek el.
A Tisza Párt elnöke úgy folytatta: azt hazudják persze, hogy ezt az egészet egy augusztusban bejegyzett alapítvány finanszírozta, de közben mindenki tudja, hogy ezt a háborús gyűlést is mi magyar adófizetők álltuk.
„Külön érdekesség az elvileg hazaszeretetből fellépő celebek gázsija. És ez csak egy alkalom. Szeptember óta valószínűleg mindegyikük több tízmillió adófizetői pénzhez jutott. Közülük sokan korábban az MSZP rendezvényein léptek fel. Akkor is »fűtötte« őket a hazaszeretet” – emlékeztetett.
Magyar a posztját azzal zárta, hogy a teljes szerződést a mellékletekkel együtt megküldte a sajtónak, „és persze az Állami Számvevőszéknek, amelynek a pártok finanszírozását kellene vizsgálnia”.





