Robbantással fenyegettek meg egy fővárosi iskolát

A fenyegetőző budapesti fiatalt és két társát még szerdán elfogták.

nyelvvizsga, iskola, tanulás
Fotó: MTI/Marjai János

Robbantással fenyegette meg iskoláját egy fővárosi fiatal, még aznap elfogták két társával együtt, közveszéllyel fenyegetés bűntett gyanúja miatt hallgatták ki őket – közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság pénteken.

A beszámoló szerint a kispesti rendőrkapitányság közveszéllyel fenyegetés gyanúja miatt folytat eljárást egy 14 éves fiúval szemben, aki szerda reggel nyolc óra körül felhívta az iskoláját, és közölte, hogy az intézményben bomba van. A nyomozás adatai szerint a bűncselekményre két ismerőse, egy szintén 14 és egy 16 éves fiú vette rá.

Mint írták, a kerületi rendőrök a Bűnügyi Bevetési Osztály közreműködésével még aznap elfogták mindhárom fiatalt Budapesten, majd előállították őket. A rendőrök nem találtak robbantásra alkalmas eszközt sem a fiúknál, sem az iskolában.

A nyomozók a fiatalokat közveszéllyel fenyegetés bűntett gyanúja miatt hallgatták ki.

Szétbarmolták a Bikás parkot a majálisozók, feljelentést tesz az önkormányzat
VSquare: befagyasztottak egy 11 milliárdos NER-vagyont az egyik bankban
Nyomoz a rendőrség a Rendszerbontó Nagykoncert ügyében
Kezdődik: korrupciós bűncselekménnyel gyanúsítottak meg egy fideszes politikust, Orbán öccséig érnek a szálak
Mi történik? Belőttek egy solymári óvoda ablakán
Érik a börtöncella: hűtlen kezelés miatt kell felelnie Orbán emberének