Közúti balesetben két ember meghalt, egy harmadik súlyosan megsérült szerda éjszaka Nagyradán.
Sznopek Veronika, a Zala Vármegyei Rendőr-főkapitányság szóvivője azt mondta: egy 26 éves férfi a sebesség helytelen megválasztása miatt egy kanyarban elvesztette uralmát járműve felett és azzal villanyoszlopnak csapódott.
A jogosítvánnyal nem rendelkező sofőr és 22 éves utasa a helyszínen életét vesztette, a hátsó ülésen utazó 44 éves férfit súlyos sérülésekkel vitték kórházba a mentők.
A rendőrség szakértők bevonásával vizsgálja az eset körülményeit. Egyik áldozat sem használta a biztonsági övet – tette hozzá a szóvivő.
A Zala Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság azt írta a balesetről, hogy a személyautó rátekeredett a villanyoszlopra. A zalakarosi és pacsai hivatásos tűzoltók feszítővágó segítségével tudták kiszabadítani a kocsi három utasát.





