Mi történik? Történelmi csúcson a hazai vállalatfelvásárlások száma

Történelmi csúcson van a hazai vállalatfelvásárlások és összeolvadások piaca Magyarországon, tavaly 110 ilyen üzletkötés történt összesen 9 milliárd dollár értékben, ami csaknem 40 százalékos emelkedés az előző évhez képest az EY-Parthenon jelentése szerint.

A friss összefoglaló szerint a legaktívabb területek a feldolgozóipar, az IT és az energetika voltak. A belföldi befektetések aránya a korábbi 30-ról 48 százalékra emelkedett.

Nemzetközi adatok szerint 2020 és 2024 között összesen 850 hazai vállalkozás fejlesztéseit segítette magántőke, csak 2023-ban 115 céges befektetés történt, ami azt jelenti, hogy abban az évben a régióban a fejlesztési tőkeforráshoz jutó cégek 23 százaléka magyar volt.

Az idei adatok szerint 2025 első félévében 47 tranzakció zárult Magyarországon, összesen 17,5 milliárd forintnyi befektetéssel, a tranzakciók száma 17,5 százalékkal nőtt.

Miniszter: Brüsszel támadást indított Magyarország ellen!

Kiakadtak a bankok a duplájára emelkedő ingyenes készpénzfelvételi limit miatt

Orbán minisztere súlyos kudarcról vallott, már meg sem próbálnak repülőrajtot hazudni

Baj van? Pánikolnak a szakszervezetek, tájékoztatást kértek Karácsonytól

Brutális bírságot kapott a Használtautó.hu

Újabb drágulás jön a benzinkutakon, és nem látni a végét