Megszállták a rendőrök a Blaha Lujza teret

rendőrök aluljáróban
Fotó: police.hu

43 embert fogtak el a rendőrök az elmúlt két hétben a budapesti Blaha Lujza téren és környékén, miután fokozott rendőri jelenléttel szállták meg a főváros egyik legproblémásabb közterületét.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) pénteken arról számolt be: a rendészeti helyzetet értékelve és a lakossági panaszokra reagálva a VIII. kerületi rendőrök a BRFK közrendvédelmi főosztálya és a Készenléti Rendőrség járőreivel megerősítve szeptember 5-e óta éjjel-nappal gyalogos járőrszolgálatot látnak el a tér környékén, jogsértés estén azonnal intézkednek, és bárki fordulhat hozzájuk, kérhet segítséget.

Az elmúlt két hétben a Blaha Lujza téren és Józsefváros további frekventált közterületein 724 embert igazoltattak, 43 embert elfogtak:

  • négyet bűncselekmény,
  • tízet szabálysértés miatt köröztek,
  • 28-at bűncselekmény elkövetésén értek tetten,
  • egyet pedig azért, mert megszegte a bűnügyi felügyelet szabályait.

Ezen kívül hat embert bűncselekmény gyanúja miatt, kettőt szabálysértésért állítottak elő, megtaláltak két eltűntként körözött embert, egy rászorulóhoz pedig mentőt hívtak.

Kábítószerrel kapcsolatos bűncselekmények gyanúja miatt 21 ember ellen indult büntetőeljárás, köztük három terjesztővel szemben – áll a közleményben.

Hatalmas rendőri készültség van a Kálvin téren – fotó
Kiesett egy 24 éves férfi az ablakból a budapesti Vörösmarty utcában
Bejelentette a rendőrség: fokozott ellenőrzés jön Budapesten
Elgázolt egy embert a villamos a budapesti Móricz Zsigmond körtéren
Üzentek Szijjártónak: Ez hazaárulás, amiért életfogytiglani jár
Íme Matolcsy György 30 milliós „arany budija” – fotók