Magyar Péter üzent a tanévkezdőknek: „A jövő, a tudás és a hazánk sorsa rajtatok múlik”

MAGYAR Péter
Magyar Péter, a Tisza Párt alelnöke, európai parlamenti listavezetője és résztvevők a párt európai parlamenti és önkormányzati választási eredményváró rendezvényén a budai alsó rakparton 2024. június 10-én. Fotó: MTI/Hegedüs Róbert

„A mai iskolakezdés alkalmából sok sikert, szép élményeket, jól hasznosítható tudást és sok örömet kívánunk nektek a most következő tanévre! A Tisza mindennap azért fog dolgozni, hogy közösen a tanáraitokkal, a szüleitekkel és veletek egy olyan oktatási rendszert építsünk, amely minden gyermekben felismeri a tehetséget és gondozza is azt” – üzente a fiataloknak hétfőn a Tisza Párt elnöke.

Magyar Péter kiemelte, olyan oktatási rendszerre van szükség, amelyben a tanári szakma nem szitokszó, hanem anyagilag és társadalmilag is elismert rang. Azt írta, olyan oktatási rendszert építenének, amelyet nem „őrült központosítás” jellemez, hanem szabadság, nyitottság és emberség.

„Egy olyan oktatási rendszert, amelyben a gyerekeket az életre, egészség-, pénz- és környezettudatosságra, valamint az emberi méltóság feltétlen tiszteletére nevelik. Egy olyan oktatási rendszert, amelyben a tehetséggondozás nem néhányak kiváltsága, amelyben a borsodi zsákfaluból származó kisgyerek ugyanolyan minőségű oktatást kap, mint a jelenlegi hatalom gyerekei Budán”

– fogalmazott a politikus.

A pártelnök szerint egy olyan oktatási rendszert épít a Tisza, amelyben a pedagógusokat és a diákokat nem terhelik túl feleslegesen.

Amelyben a gyerekeket és a tanárokat méltó körülmények fogadják, amelyben az új Nemzeti alaptanterv a pedagógusok és a szülők bevonásával készül, amelyben van elég tanár, tornaterem, labor és kollégiumi férőhely, amelyben egészséges étkezezést kapnak a gyerekek, s amelyben lesz újra Erasmus-ösztöndíj – fűzte hozzá.

„A jövő, a tudás és a hazánk sorsa rajtatok múlik. A mi feladatunk az, hogy minden szükséges feltételt biztosítsunk a tanuláshoz és a tanításhoz nektek és a tanáraitoknak, nevelőiteknek a bölcsődétől az egyetemig. Számíthattok ránk!” – írta Magyar Péter.

Magyar Péter elhívta a ruszkibérenc olajvezeték-szakértőt, Orbán Viktort Ukrajnába

Lesújtó hírt kapott Orbán: „ha ez nem tévedés, akkor eldőlt a választás”

Magyar Péter: Pánik van a Karmelitában

Hatalmas tömeg mindenütt a Tisza pultjainál, már ciki fideszesnek lenni

Nem nyugszik a riogatással: Orbán összehívta a védelmi és az energiabiztonsági tanácsot

Elbújt a lakásban, majd agyonszúrta volt felesége párját egy férfi Újfehértón