A tudomány választ ad arra, miért érezzük rosszul magunkat az alkoholfogyasztást követően!

alkohol-masnapossag

Egy barátokkal, italozgatva töltött este után már sokan megtapasztalhatták a jellegzetes tüneteket: tompa fejfájás, émelygés, fejfájás, rossz általános közérzet… Bár maga az állapot nem jelent újdonságot, a tudomány sokat foglalkozott a kérdéssel, mire bejelenthették a hírt: a felelős az acetaldehid. Nézzük, mi is ez pontosan, és mit tehetünk ellene!

Az acetaldehid hatása a szervezetre

A másnaposság egy igen kellemetlen állapot, tény azonban, hogy nem mindenki egyforma intenzitással éli meg, hiszen ez nagyon sok tényezőtől függ. Az acetaldehid azonban nem csupán egy olyan anyag, ami néhány órán át kellemetlenkedik nekünk, hanem egy mérgező vegyületről van szó, így egyáltalán nem szabad félvállról venni. Képes károsítani a májat, az agyat, sőt még a testünk DNS-szerkezetére is károsan hat.

Így tehát egyértelműen annak kell lenni az elsődleges célunknak, hogy elérjük: alkoholfogyasztás után a lehető legrövidebb idő alatt menjen végbe a lebontási folyamat. A regenerációs folyamatot támogathatjuk extra cisztein szervezetbe juttatásával, amit például a Reset termékeivel tehetünk meg, mivel ezek nagy mennyiségben tartalmazzák ezt az aminosavat.

Az acetaldehid lebontása

Az acetaldehid akkor keletkezik, amikor az alkohol bekerül a szervezetbe, mire válaszul a gyomor és a máj haladéktalanul megkezdi a lebontási folyamatot. Később a gyomor teljes mértékben átadja a feladatot a májnak, ami lassan, de biztosan az acetaldehidet tovább bontja, hogy ártalmatlan ecetsav keletkezzen belőle.

Az acetaldehid lebontása azonban egy meglehetősen lassú folyamat, aminek az egyik oka az, hogy a szervezet nem rendelkezik ciszteinraktárral, mivel ez az aminosav nem tud felhalmozódni, hanem amikor befejezi feladatát, a felesleges mennyiség kiürül.

Ezért fordulhat elő az, hogy az acetaldehid akár 12 órán át is a szervezetünkben lehet, és ennyi időn keresztül érezhetjük ártó jelenlétét. Ha úgy döntünk, hogy támogatjuk a szervezetünket a lebontó folyamatban, akkor egyáltalán nem mindegy, hogy mikor látjuk el a szükséges mennyiségű ciszteinnel. Mint láthattuk, ezt az anyagot nem képes raktározni a szervezet, ezért az alkoholfogyasztás után, de még lefekvés előtt kell bevennünk.

Nincsenek csodaszerek!

A cisztein segítségével sokkal gyorsabbá is válhat az alkohol lebontásának folyamata, azonban ez sem csodaszer. Éppen ezért mindig felelősen kell alkoholt fogyasztani, ügyelve a mértéktartásra is.

A cisztein abban nyújthat segítséget, hogy optimalizálja a szervezet természetes módon is lezajló folyamatait, amivel célzottan tud támogatást biztosítani számára.

Az alkoholfogyasztás során tehát kiemelt jelentősége van annak, hogy átgondoltan hozzuk meg döntéseinket, és logikusan gondoljuk át a lehetőségeinket. Láthattuk, hogy az acetaldehid hosszan tartó jelenléte a szervezetben nagy károkat tud okozni, ezért célszerű minden eszközt bevetni annak érdekében, hogy a lebontó folyamatok a lehető legrövidebb ideig tartsanak.

Több kiló lejárt szavatosságú húst találtak a Péterfy Sándor Utcai Kórházban

Mostantól osztrák mentő érkezhet a nyugat-magyarországi balesetek sérültjeiért

Levideózták a Péterfyben nyargaló csótányfalkát, miután a kormányszóvivő letagadta

Leállt a teljes baleseti sebészeti ellátás a Szent János Kórházban

„Saját levükben főnek meg” a betegek a szentesi kórházban

Magyar Péterék újra kórházlátogatásra indulnak